Vivitek D326WX

Zalety:

  • Wysoka jasność
  • Dobra gwarancja
  • Bardzo małe gabaryty
  • Atrakcyjna cena

Wady:

  • Stosunkowo głośny

Nowy producent projektorów wykonanych w technologii DLP chce podbić polski rynek. Vivitek wywodzi się z USA i chce przekonać klientów do swoich projektorów dobrą gwarancją, która na urządzenie wynosi 36 miesięcy, a na lampę 12 miesięcy bez limitu godzin pracy. Pierwszy testowany przez nas model Vivitek ato D325WX, ultra przenośny projektor ważący jedynie 1,45 kg, który wyposażono w panoramiczny przetwornik DLP o rozdzielczości 1280x800 pikseli.

Tuż po zakończeniu testów projektorów do naszego suplementu do redakcji trafił model nowego producenta rzutników, który swoimi modelami chce podbić polski rynek. Vivitek wywodzi się z USA i chce przekonać klientów do swoich projektorów dobrą gwarancją, która na urządzenie wynosi 36 miesięcy, a na lampę 12 miesięcy bez limitu godzin pracy. Pierwszy testowany przez nas model Vivitek ato D325WX, ultra przenośny projektor ważący jedynie 1,45 kg, który wyposażono w panoramiczny przetwornik DLP o rozdzielczości 1280x800 pikseli. Projektor ma wygląd typowo profesjonalny. Nie kusi przyciągającymi wzrok kolorami, jego obudowa wykonana jest w przeciętnej jakości tworzyw w jednolitym czarnym kolorze.

HDMI w standardzie

Nieźle prezentuje się tylny panel skrywający gniazda przyłączeniowe. Znajdziemy tam nie tylko wejście analogowe VGA, lecz także złącze USB do podłączenia komputera (pilot może wtedy pełnić rolę myszy) oraz cyfrowe HDMI. To ostatnie obsługuje protokół zabezpieczeń HDCP, więc projektor można podłączyć do nowoczesnych odtwarzaczy multimedialnych (lub np. dekodera telewizji satelitarnej) i oglądać cyfrowy obraz na wielkim ekranie. Zoom obiektywu jest symboliczny (1,1x) lecz ostrość optyki przyzwoita. Nie jest to absolutna żyleta, lecz nieco zmiękczony obraz nie przeszkadza w uzyskaniu czytelnego obrazu. Przyzwoite są barwy, co uzyskano m.in. stosując 5-segmentowe koło filtrujące, współpracujące z pojedynczym przetwornikiem DLP. Jasność projektora jest wysoka – 2600 ANSI lumenów pozwala na prowadzenie prezentacji także w dzień. Projektor nie należy do cichych, w trybie ekonomicznej pracy lampy generuje hałas 32 dB, natomiast po ustawieniu lampy na pełną moc głośność rośnie do 35 dB. Projektor pracuje więc nieco głośniej niż większość rzutników konkurencji, należy wziąć jednak pod uwagę, że jest to model ultra przenośny, w którym stworzenie cichego układu chłodzenia jest zadaniem karkołomnym. Vivitek w redakcyjnych testach zaprezentował się z dobrej strony. Jest projektorem łatwym do przenoszenia ( w komplecie dołączono torbę ), zapewniającym wyraźny obraz także w dzień, a także objętym dobrą gwarancją także na lampę projekcyjną.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier