Vivitek DH833 - doskonały kontrast i jasność

Mimo, że nie najjaśniejszy według specyfikacji, Vivitek wypadł w teście najlepiej. Według pomiarów jego jasność niewiele odbiegała od zawartej w dokumentacji. Równie wysoki okazał się kontrast. Reprodukowana czerń jest w przypadku tego projektora głęboka, a kolory naturalne. DH833 znalazłby dla siebie miejsce nie tylko w sali konferencyjnej czy klasowej ale również w domu. Dzięki dużej jasności z powodzeniem dałby sobie radę w niezaciemnionym pomieszczeniu podczas komputerowej rozgrywki.

W skrócie:

Vivitek wypadł w teście najlepiej. Według pomiarów jego jasność i kontrast niewiele odbiegały od zawartej w dokumentacji.

Zalety:

  • wysoka jasność obrazu
  • rozbudowany zestaw wejść
  • wygodny pilot

Wady:

  • USB tylko serwisowe i zasilające
  • brak komunikacji bezprzewodowej

Minusem konstrukcji są regulowane nóżki - tylko dwie, poza tym obudowa jest solidna i dopracowana. Być może jedynie pierścienie regulacyjne pracują zbyt ciasno. Z tego powodu łatwo przesunąć niezamocowany na stałe projektor w trakcie ustawiania ostrości czy powiększenia. Liczba wejść jest bardzo duża. Trzy gniazda HDMI w tym jedno z obsługą MHL to rzadkie rozwiązanie. Pozytywny efekt psuje za to ograniczony funkcjonalnie port USB. Służy on tylko funkcjom serwisowym i jako gniazdo zasilające. Brakuje też obsługi komunikacji bezprzewodowej. Prowadzący prezentacje doceni za to pilota. Sterownik ma podświetlaną klawiaturę, co znacznie ułatwia obsługę urządzenia w ciemności. Wyposażony został także we wskaźnik laserowy. To znacznie wygodniejsze rozwiązanie niż sterowanie kursorem myszy za pomocą przycisków na pilocie.

Vivitek DH833 - doskonały kontrast i jasność

Vivitek DH833

Ocena końcowa 6,2

Możliwości 5,9

Testy 6,5

Jakość 6,1

Opłacalność 4,9

www.vivitek.pl

3 990,00 zł


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: