Vivitek DH833 - doskonały kontrast i jasność

W skrócie:

Vivitek wypadł w teście najlepiej. Według pomiarów jego jasność i kontrast niewiele odbiegały od zawartej w dokumentacji.

Zalety:

  • wysoka jasność obrazu
  • rozbudowany zestaw wejść
  • wygodny pilot

Wady:

  • USB tylko serwisowe i zasilające
  • brak komunikacji bezprzewodowej

Mimo, że nie najjaśniejszy według specyfikacji, Vivitek wypadł w teście najlepiej. Według pomiarów jego jasność niewiele odbiegała od zawartej w dokumentacji. Równie wysoki okazał się kontrast. Reprodukowana czerń jest w przypadku tego projektora głęboka, a kolory naturalne. DH833 znalazłby dla siebie miejsce nie tylko w sali konferencyjnej czy klasowej ale również w domu. Dzięki dużej jasności z powodzeniem dałby sobie radę w niezaciemnionym pomieszczeniu podczas komputerowej rozgrywki.

Minusem konstrukcji są regulowane nóżki - tylko dwie, poza tym obudowa jest solidna i dopracowana. Być może jedynie pierścienie regulacyjne pracują zbyt ciasno. Z tego powodu łatwo przesunąć niezamocowany na stałe projektor w trakcie ustawiania ostrości czy powiększenia. Liczba wejść jest bardzo duża. Trzy gniazda HDMI w tym jedno z obsługą MHL to rzadkie rozwiązanie. Pozytywny efekt psuje za to ograniczony funkcjonalnie port USB. Służy on tylko funkcjom serwisowym i jako gniazdo zasilające. Brakuje też obsługi komunikacji bezprzewodowej. Prowadzący prezentacje doceni za to pilota. Sterownik ma podświetlaną klawiaturę, co znacznie ułatwia obsługę urządzenia w ciemności. Wyposażony został także we wskaźnik laserowy. To znacznie wygodniejsze rozwiązanie niż sterowanie kursorem myszy za pomocą przycisków na pilocie.

Vivitek DH833

Vivitek DH833

Ocena końcowa 6,2

Możliwości 5,9

Testy 6,5

Jakość 6,1

Opłacalność 4,9

www.vivitek.pl

3 990,00 zł