Vivo S

Zalety:

  • Sprawdzona mapa
  • Aktywny uchwyt
  • Jasny, dobry ekran

Wady:

  • Brak opcji bezpłatnej aktualizacji map

Navrod Vivo S stawia na wielofunkcyjność, przy zachowaniu wszystkich cech dobrej nawigacji samochodowej za rozsądną cenę. Wiele osób z pewnością nawet nie skorzysta z jej funkcji multimedialnych, takich jak odtwarzanie muzyki, wideo czy przeglądanie zdjęć, bo są one lepiej realizowane w przeciętnych smartfonach. Jednak posiadaczom zwykłych telefonów mogą nieco umilić długą podróż samochodem.

Nawigacja jest starannie wykonana z dobrego plastiku. To dosyć duża konstrukcja (158 x 158 x 12 mm), bo ma 6-calowy ekran, dlatego sprawdzi się w średnich i dużych autach. Dołączany aktywny uchwyt samochodowy o prostej konstrukcji pozwala na montaż nawigacji na szybie samochodu, szybkie dostosowanie jej położenia czy też obracanie. Nie mieliśmy też żadnych problemów z szybkim zamocowaniem i zdjęciem urządzenia z uchwytu. Do zalet tego GPS-a na pewno zaliczyć należy szybkość i stabilność utrzymywania sygnału i wykorzystanie popularnej, sprawdzonej AutoMapy. Warto zwrócić uwagę również na czytelny i nowoczesny interfejs programowy. Wszystkie funkcje przestawione są w formie ikon, co ułatwia ich wybieranie. Dobrej jakości ekran pracuje w naturalnej rozdzielczości 800 x 480 pikseli, ma szerokie kąty widzenia w poziomie, co jest istotne dla kierującego pojazdem, oraz dobrą jasność. Kolejna zaleta to szybki procesor (SiRF Atlas V, 664 MHz), który dobrze sobie radzi z wymagającą AutoMapą. Pod tym względem urządzenie mieści się w ścisłej czołówce. AutoMapa działa szybko i bez zadyszek.

Wbudowany moduł Bluetooth po podłączeniu do telefonu pozwala korzystać z nawigacji jak z zestawu głośnomówiącego. Po połączeniu z internetem możesz również skorzystać z opcji LiveDrive, czyli pobierania informacji o utrudnieniach na drodze.