Voyager S500 + AutoMapa PL

Zalety:

  • Dobre mapy dostarczane wraz z urządzeniem
  • Praktyczny 5-calowy ekran
  • Bardzo szybkie odnajdywanie sygnału GPS
  • Bardzo sprawne utrzymywanie sygnału podczas jazdy

Wady:

  • Gniazdo zasilania z lewej strony obudowy
  • Nieco mało dodatkowych funkcji

Aristo nie ma w swojej ofercie zbyt wielu nawigacji GPS, ale modelom tym nie sposób wiele zarzucić. Najnowszy produkt Aristo Voyager S500 z pewnością przypadnie do gustu wielu użytkownikom gdyż łączy wiele zalet m.in. bardzo sprawne działanie z wysoką jakością wykonania.

Technicznie Aristo Voyager S500 wygląda niemal jak bliźniak testowanego przez nas MaxComa Navi 501 PL. Zastosowano w nim procesor Mediatek MT3351 i odbiornik GPS Mediatek 3328. W urządzeniu zainstalowano 64 MB pamięci RAM i tyle samo pamięci ROM. Mapy i inne dane dostarczane są na kartach microSD.

Pięciocalowy ekran zasługuje na pochwałę: wyświetla ładny, kontrastowy , jasny obraz, jest bardzo czuły co sprawia, że sterowanie funkcjami to przyjemność a do tego ma matową powierzchnię nie odbijającą światła.

Jakość wykonania obudowy i użytych materiałów jest wysoka. Nie mamy wrażenie obcowania z tandetą, odporność na zarysowania i uszkodzenia nie pozostawia wiele do życzenia. Obudowa ma przy tym niewielkie rozmiary i jest wyjątkowo cienka co ułatwia przenoszenie urządzenia nawet w kieszeni. Uchwyt do mocowania na szybie zapewnia spory zakres regulacji, lecz do jego montażu trzeba użyć obu rąk.

Niestety gniazdo zasilania umieszczono z lewej strony obudowy co jest rozwiązaniem niepraktycznym. Znalazły się tak także gniazda słuchawkowe i kart microSD.

Aristo wyposażono w kilka dodatkowych funkcji: przeglądarkę zdjęć i plików tekstowych, kalkulator, przelicznik jednostek i sześć prostych gier. Brakuje natomiast odtwarzacza plików muzycznych i video.

AutoMapa Polska 6.1.0 oferuje przyjazny, łatwy w obsłudze interfejs. Zawiera bardzo dużo adresów i punktów POI oraz praktycznie całą mapę dróg w naszym kraju. Przydatna jest także baza fotoradarów i niebezpiecznych miejsc. Funkcja AM Traffic pozwala wytyczać trasy w oparciu o informacje uzyskane od innych użytkowników tej aplikacji. Przyczepić można się tylko do głosów prowadzących: namiętno-prowokacyjnego Kingi i irytującego Krzysztofa Hołowczyca.

Zamontowany w nawigacji odbiornik GPS Mediatek MT3328 sprawdza się znakomicie – odnalezienie sygnały GPS zajmuje mu średnio 4 sekundy. Podczas jazdy sygnał jest utrzymywany zawsze, nawet w trudnych warunkach, z wyjątkiem tuneli.

Aristo Voyager S500 z mapą AutoMapa Polska kosztuje około 550 zł. Użytkownik może cieszyć się dopracowanym , bardzo estetycznie zaprojektowanym, doskonale działającym GPSem z dobrymi mapami i kilkoma dodatkowymi funkcjami. Zaletą jest bardzo dobry 5-calowy ekran i wysoka jakość wykonania.