WD My Cloud EX2100

WD My Cloud EX2100 My Cloud EX2100 to nowoczesny dwudyskowy serwer, który sprzedawany jest od razu z nośnikami.

My Cloud EX2100 to nowoczesny dwudyskowy serwer, który sprzedawany jest od razu z nośnikami. Starannie wykonana i stylowa obudowa nie zajmuje dużo miejsca. Montaż dysków jest prosty i nie sprawia żadnych problemów. Dyski i wnętrze serwera chłodzone są za pomocą wentylatora, który inteligentnie dostosowuje szybkość pracy.

Z przodu obudowy umieszczona diody sygnalizujące pracę dysków, jest też gniazdo USB 3.0 a tuż nad nim przycisk do szybkiego wykonywania kopii zapasowej plików. Z tyłu obudowy znajdziecie dodatkowe gniazdo USB 3.0 i dwa gniazda LAN. Gniazd USB nie jest dużo, ale do domowych zastosowań dwa gniazda USB w zupełności wystarczą. Jedno można wykorzystać np. do podłączenia drukarki a drugie do archiwizowania danych z zewnętrznych nośników.

Zobacz również:

  • Najlepsze dyski przenośne 2023

Zainstalowany na serwerze system wyposażony jest w funkcję automatycznej aktualizacji, pozwala też na instalowanie dodatkowych aplikacji. Dzięki niemu WD My Cloud EX2100 jest świetnie przygotowany do archiwizowania zdjęć, filmów, może też strumieniować pliki wideo do urządzeń obsługujących technologię DLNA . Jest też przygotowany do utworzenia osobistej chmury czy strony internetowej (ma wbudowany serwer WWW).


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: