WD My Cloud EX4100

Wydajny i prosty w obsłudze dzięki zainstalowanym fabrycznie dyskom serwer NAS, który idealnie nadaje się do archiwizowania zdjęć, filmów, dokumentów.

WD My Cloud EX4100 wyposażony jest w cztery kieszenie na dyski z możliwością wymiany nośników podczas pracy (Hot Swap). Sercem urządzenia jest dwurdzeniowy procesor Marvell ARMADA388 (2 x 1,6 GHz), który współpracuje z 2 GB pamięci RAM. Zainstalowana macierz dyskowa obsługuje tryby RAID 0, 1 , 5, 10. Umożliwia też migrację macierzy z JBOD do RAID 1, JBOD do RAID 5, RAID 1 do RAID 5.

Z przodu urządzenia zamontowano niewielki ekran, na którym wyświetlane są podstawowe informacje o pracy serwera. Kieszenie na nośniki umożliwiają szybką wymianę i montaż dysków a tuż pod nimi zamontowano diody sygnalizujące pracę zamontowanych w obudowie nośników.

WD My Cloud EX4100 ma trzy gniazda USB 3.0 (jedno umieszczone jest z przodu obudowy), zdublowane gigabitowe gniazda LAN i wyjścia zasilające. Chłodzony jest dużym wentylatorem, który inteligentnie dostosowuje swoją szybkość działania, dzięki czemu serwer pracuje cicho i jest dobrze schładzany. WD EX4100 świetnie wypadł podczas pracy ze średniej wielkości i dużymi plikami. Wysoko oceniliśmy również dołączane oprogramowanie, które ma duże możliwości i nowoczesny graficzny interfejs.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: