WD TV Live

To jeden z nielicznych odtwarzaczy sieciowych, który może pracować zarówno w pozycji pionowej jak i poziomej. Jest nieduży, ale ma spore możliwości. Sprawdzamy czy może zastąpić komputer w odtwarzaniu filmów.

Obudowa

WD TV Live wyposażony jest w plastykową obudowę, która może pracować w pionie (przy wykorzystaniu specjalnych uchwytów do mocowania odtwarzacza do ściany) lub poziomie. Konstrukcja obudowy nie jest tak sztywna i mocna jak w Syabas Popbox V8, ale i tak dobrze chroni umieszczoną w środku elektronikę. Jest dosyć lekka, dlatego musimy pamiętać o odpowiednim umieszczeniu kabli, tak aby nie pociągnęły za sobą odtwarzacza.

Gniazda i interfejsy

WD TV Live to niewielki odtwarzacz, ale całkiem dobrze wyposażony w dodatkowe gniazda. Większość z nich umieszczono z tyłu obudowy: USB 2.0, HDMI, optyczne, LAN, AV i kompozytowe. Dodatkowe gniazdo USB 2.0 umieszczone z przodu odtwarzacza pozawala na szybkie podłączenie nośników wykorzystujących interfejs USB bez konieczności zaglądania do tyłu obudowy.

Test Dune HD TW-101W

Możliwości

WD TV Live działa stabilnie i ma spore możliwości w dotwarzaniu materiałów audio/wideo. Obsługuje większość z obecnie używanych formatów wideo: AVI (Xvid, AVC, MPEG1/2/4), MPG/MPEG, VOB, MKV (h.264, x.264, AVC, MPEG1/2/4, VC-1), TS/TP/M2T (MPEG1/2/4, AVC, VC-1), MP4/MOV (MPEG4, h.264), M2TS, WMV9, FLV (h.264) i audio: MP3, WAV/PCM/LPCM, WMA, AAC, FLAC, MKA, AIF/AIFF, OGG, Dolby Digital, DTS. Do WD TV Live możemy tez podłączyć adapter WLAN (USB) i wówczas będziemy mogli korzystać z bezprzewodowego połączenia internetowego.

Dodatkowe opcje, jak np. możliwość przeglądania zawartości takich serwisów jak YouTube, Flickr oraz innych serwisów poszerzają możliwości naszego telewizora.

WD TV Live

WD TV Live

WD TV Live

WD TV Live

WD TV Live sam sprawdza czy są dostępne aktualizacje i informuje nas o nich tuż po uruchomieniu odtwarzacza.

WD TV Live

WD TV Live

WD TV Live

WD TV Live

Pilot

WD TV Live wyposażony jest w średniej wielkości pilota, który pozwala na wygodne sterowanie odtwarzaczem i odtwarzaniem filmów czy muzyki. Zasilany jest para baterii AAA. Dzięki niespalanie wyprofilowanemu kształtowi bardzo wygodnie trzyma się go w dłoni. Przydatne są dwa dodatkowe przyciski: Subtitle (do ustawiania napisów) i audio do wybierania ścieżki dźwiękowej.

Interfejs programowy

WD TV Live zachwyca czytelnym i dopracowanym interfejsem programowym. Bez problemu odnajdą się w nim nawet bardzo początkujący użytkownicy. Co istotne jest on spolszczony.

WD TV Live

WD TV Live

WD TV Live

WD TV Live

WD TV Live

WD TV Live

WD TV Live umożliwia ściąganie dodatkowych motywów interfejsu z internetu.

WD TV Live

WD TV Live

Mamy szerokie możliwości dostosowania pracy odtwarzacza do naszych potrzeb.

WD TV Live

WD TV Live

Wd TV Live- Ustawienia wyjścia audio

WD TV Live

WD TV Live

WD TV Live - ustawienia pilota

WD TV Live

WD TV Live

Testy

Szybkość wbudowanego procesora jest wystarczająca do odtwarzania większości filmów nagranych w rozdzielczości 1080p. Problemy pojawiają się jak zwykle z kodekami audio, gdy odtwarzaliśmy je na nośniku PQI (dysk zewnętrzny USB 3.0),ale to wada wielu odtwarzaczy. Ten sam materiał odtwarzany z nośnika Iomegi (dysk zewnętrzny USB 3.0) odtwarzał się poprawnie.

Test Syabas Popbox V8

WD TV Live nie miał żadnych problemów z odtwarzaniem filmu nagranego w formacie MKV (Format profile [email protected], Max. Bitrate: 45 000 Mbps). Nie pojawiały się żadne artefakty a film odtwarzany był płynnie.

WD TV Live

WD TV Live

WD TV Live

WD TV Live

Tak wygląda obraz na odtwarzaczu, który nie poradził sobie z testowym filmem.

WD TV Live

Popbox V8

WD TV Live nie radził sobie z wyświetlaniem filmu nagranego w kontenerze AVI do, którego wykorzystano Microsoft MPEG-4 v2 (brak obrazu).

WD TV Live

WD TV Live

Sprawdzaliśmy, też możliwości odtwarzacza na kilkunastu innych filmach, jak widać na większości z nich obraz jak i dźwięk były odtwarzane prawidłowo. Do testu wykorzystaliśmy telewizor Toshiby 32TL838.

WD TV Live

WD TV Live

Oczekiwaliśmy problemów z wyświetlaniem napisów TXT, jednak odtwarzacz radził sobie z nimi znakomicie, zarówno podczas odtwarzania filmów MKV jak i DivX/Xvid.

WD TV Live

WD TV Live

Wnioski

WD TV Live oferuje spore możliwości i niewielki rozmiary. Możecie mieć problemy z odtwarzaniem filmów z dźwiękiem: Dolby TrueHD, DTS-HD High Resolution, DTS-HD Master Audio ponieważ oficjalnie ich nie wspiera. Jednak w przypadku naszych próbek testowych (Dolby TrueHD, DTS-HD) dźwięk był. Świetny interfejs programowy jak i spore możliwości sieciowe czynią go udanym zakupem.

Zobacz inne testy odtwarzaczy sieciowych