WIWA HD-90

Wiwa HD90 to klasyczny tuner set-top-box, który może posłużyć do oglądani cyfrowej telewizji naziemnej, oglądania filmów nagranych na dysk USB i nagrywania programów. To dobry produkt za rozsądne pieniądze.

Obudowa

WIWA HD-90 to klasyczny tuner typu Set-top-box, czyli niewielka skrzynka (190x140x43 mm), którą kładziemy obok telewizora. Szkielet tunera i obudowa wykonane są z blach, jedynie panel przedni jest plastykowy. Całość tworzy zwartą i sztywną konstrukcje o nowoczesnej stylistyce.

WIWA HD-90

WIWA HD-90

Możliwości

Prostota i funkcjonalność tego tunera idą w parze z jego dobrym wyposażeniem. Spełnia on wymogi Ministerstwa Infrastruktury odnośnie odbioru cyfrowej telewizji naziemnej. Możliwość odtwarzania plików wideo Full HD: H.264, MKV, XVID, AVI, MPEG-4, MPEG-2, AVC/H.264, TS, TP, TPR, M2TS, MPEG, MP4, MOV sprawiają, że ten dekoder DVB-T bez problemów może pracować jak multimedialny odtwarzacz, wyręczając w tym komputer. Co istotne dobrze radzi sobie również z wyświetlaniem polskich napisów zapisywanych w formatach: TXT, SRT, SUB, ASS, SSA, SAM. Pełniąc funkcję nagrywarki Wiwa HD 90 Idealnie zastępuje magnetowid. Prosto i wygodnie można zaprogramować 8 nagrań, służy do tego harmonogram nagrywania do którego jest bezpośredni przycisk na pilocie.

WIWA HD-90

WIWA HD-90

Urządzenie ma też komplet interfejsów sprzętowych: HDMI, SCART, wyjście audio, antenowe i USB. Większość gniazd umieszczonych jest z tyłu urządzenia, z przodu wyprowadzono gniazdo USB, które służy do podłączania zewnętrznych nośników danych. To wygodne rozwiązanie, bo nie musimy sięgać do tyłu urządzenia gdy np. podłączamy pamięć USB.

Wnioski

Interfejs programowy urządzenia jest całkowicie spolszczony, jest przy tym prosty i łatwy w obsłudze. Instalacja tunera również jest banalnie prosta i może ją przeprowadzić nawet niedoświadczony użytkownik. Ogólnei to ten tuner można polecić każdemu, nasz model ma jednak jedną wadę. Dołączany pilot czasami dziwnie się zachowuje i nie reaguje na naciskanie przycisków. Pomagało dokładne nakierowywanie na czujnik podczerwieni. Zdarzało się to bardzo rzadko.

Zobacz inne tunery DVB-T (MPEG-4)