WLAN Repeater 300E

Urządzenie zamknięte w dużej obudowie z mocnego plastyku. To jeden z najszybszych i zarazem najdroższych wzmacniaczy sygnału uczestniczący w teście. Ma duży i wygodny w użyciu przycisk WPS oraz gniazdo RJ-45 o prędkości 10/100/1000 Mb/s. Po podłączeniu za pomocą bezprzewodowego interfejsu, automatycznie uruchamiany jest program pozwalający na konfigurację urządzenia i podpięcie go do bezprzewodowego punktu dostępowego. Po zrestartowaniu wzmacniacza automatycznie tworzona jest nowa sieć bezprzewodowa.

W obudowie zamontowany jest zestaw pięciu diod sygnalizujących jakość połączenia z punktem dostępowym i gigabitowa karta sieciowa LAN. Fritz WLAN Repeater 300E ma też bezprzewodową kartę Wi-Fi (IEEE 802.11 b/g/n), która pracuje z maksymalną teoretyczną szybkością 300 Mb/s. Dodatkowym atutem jest możliwość pracy z sieciami działającymi z częstotliwościami 2,4 i 5 GHz. Brak zewnętrznych anten nie wpływa negatywnie na parametry pracy. W zakresie zapewnienia odpowiedniego zasięgu sieci urządzenie Fritza plasuje się w czołówce testowanych wzmacniaczy, wyprzedzając nawet modele wyposażone w anteny zewnętrzne.

Fritz WLAN Repeater 300E wyraźnie polepsza zasięg sygnału Wi-Fi z około -80 dBm do -50 dBm. Przekłada się to też na przyspieszenie pracy sieci bezprzewodowej z 1,5 Mb/s (połączenie bezpośrednio z routerem) do 24,7 Mb/s (średni wynik z trzech serwisów mierzących wydajność połączenia internetowego). Również wydajność domowej sieci wyraźnie się poprawia, co potwierdza test zapisu i odczytu 100 MB zbioru danych. Z wykorzystaniem wzmacniacza proces przebiega z szybkością 23,6 Mb/s. Szybszy okazał się tylko D-Link DAP-1520.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: