Welltec ACH1212

Zalety:

  • trzy tryby pracy
  • możliwość sterowania pilotem lub Wi-Fi
  • dwa filtry powietrza
  • ciche działanie przy wentylacji

Wady:

  • głośny przy osuszaniu

Welltec ACH1212 to kompaktowy klimatyzator, mogący służyć także do ogrzewania i osuszania pomieszczeń. Jakie cechy sprawiają, że warto go nabyć?

Welltec ACH1212 to klimatyzator o mocy chłodniczej i grzewczej wynoszących 3500 W. Jego zastosowanie to pomieszczenia do 65 m² powierzchni. Oferuje trzy wydajne tryby pracy - chłodzenie, grzanie, osuszanie. Podczas wentylacji generuje hałas o natężeniu 47-50 dB, czyli nie można pod tym względem narzekać. Nieco głośniejszy jest przy osuszaniu - tutaj mamy 54-57 dB. Cechą charakterystyczną ACH1212 jest symetryczny układ wylotów zimnego i ciepłego powietrza, który umożliwia podłączenie dwóch rur znajdujących się w zestawie. Można stosować go zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz. Przepływ powietrza to 450 m³/h, a wydajność osuszania 2,5 l/h.

Welltec ACH1212 może być sterowany za pomocą pilota lub sieci Wi-Fi - istnieją aplikacje dla Androida oraz iOS. Dzięki wbudowanemu timerowi można zaplanować włączenie/wyłączenie klimatyzatora w czasie 1-24 godzin. Bardzo praktyczna jest funkcja Sleep - zmienia ustawienia pracy w miarę upływu czasu. Do działania używany jest ekologiczny czynnik chłodniczy R290. Na plus należy policzyć dwa filtry powietrza, które można przepłukać wodą lub oczyścić odkurzaczem w przypadku zabrudzenia.

Zobacz również:

  • Ranking klimatyzatorów przenośnych 2022 | Jaki klimatyzator przenośny kupić?
  • Gorąco? Sprawdź, jaki kupić klimatyzator przenośny – ranking produktów z RTV Euro AGD [20.05.2022]

Warto dodać, ze wraz z tym modelem otrzymuje się rozsuwaną listwę okienną, która pomoże przy montażu jednej z rur do okna przesuwanego w bok lub w górę (szerokości 53-1544 cm). Wymiary klimatyzatora to 325 x 54 x 79 cm, więc nie jest wielki - ale trzeba przyznać, że moc jest bardzo duża.

Podsumowując: Welltec ACH1212 doskonale nadaje się do średnich i dużych pomieszczeń. Jego zakup będzie z pewnością dobrym pomysłem.