Western Digital MyBook Live Duo 4TB

Western Digital MyBook Live Duo 4TB został wyposażony w dwa dyski dwuterabajtowe. Pracą urządzenia kieruje komputer jednoukładowy Applied Micro APM82181. Mamy też 256 MB RAM-u i 512 kB pamięci flash. W serwerze nie ma gniazdek USB ani nawet wyłącznika.

Budowa

Western Digital MyBook Live jest sprzedawany z różną liczbą różnych dysków twardych. Model o nazwie Duo 4TB został wyposażony w dwa dyski dwuterabajtowe. Są to dyski WD z serii "ekologicznej", mniej wydajne od standardowych, szybciej obracających się napędów. Urządzenie zostało maksymalnie uproszczone. Nie ma często spotykanych w NAS-ach gniazdek USB, nie ma nawet wyłącznika. Pracą urządzenia kieruje komputer jednoukładowy Applied Micro APM82181. Mamy też 256 MB RAM-u i 512 kB pamięci flash.

Możliwości

Western Digital MyBook Live nie oferuje wiele ponad zestaw obowiązkowy dla małych serwerów. Jest serwer plików SMB/CIFS, który obsługuje także nazwy z polskimi znakami. Jest wbudowany wyspecjalizowany serwer multimediów umożliwia przesyłanie strumieniowe muzyki, zdjęć i filmów nie tylko do komputerów, ale także urządzeń multimedialnych z certyfikatem DLNA.

Podobnie do innych NAS-ów także i MyBook po odpowiedniej konfiguracji rutera może być dostępny z internetu, ale producent oprócz tego sposobu proponuje dostęp za pomocą opracowanej przez siebie własnej technologii zdalnego dostępu WD2go. Użytkownik może pobrać przeglądarkę plików umożliwiającą dostęp do dokumentów, zdjęć i multimediów na urządzeniach mobilnych pracujących pod kontrolą Androida i iOS.

Wyniki testów

Western Digital MyBook Live Duo 4TB

wydajność odczytu

Western Digital MyBook Live Duo 4TB

wydajność zapisu

Western Digital MyBook Live Duo 4TB

czas obsługi pliku w odczycie

Western Digital MyBook Live Duo 4TB

czas obsługi pliku w zapisie

Western Digital MyBook Live jest szybki, ale nie aż tak, jak najmocniejsi konkurenci. Serwer zapisuje dane w tempie 416 Mb/s a odczytuje z szybkością 535 Mb/s.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: