Western Digital WD TV Live

Zalety:

  • Dobra jakość obrazu i dźwięku
  • Solidne wykonanie
  • Atrakcyjna cena

Wady:

  • Nie czyta napisów txt
  • Nie obsługuje nowych formatów audio

WD TV Live to nowa wersja odtwarzacza WD TV od którego odróżnia ją przede wszystkim wyposażenie w gniazdo sieciowe oraz obsługę plików dźwiękowych DTS. Odtwarzacz jest stosunkowo niedrogi i ma wszelkie zadatki aby z powodzeniem zastąpić odtwarzacz Blu-ray czy komputer, który służyłby jako centrum multimedialne.

WD TV Live to nowa wersja odtwarzacza WD TV od którego odróżnia ją przede wszystkim wyposażenie w gniazdo sieciowe oraz obsługę plików dźwiękowych DTS. Odtwarzacz jest stosunkowo niedrogi i ma wszelkie zadatki aby z powodzeniem zastąpić odtwarzacz Blu-ray czy komputer, który służyłby jako centrum multimedialne. Producent w miniaturowej efektownie prezentującej się obudowie umieścił procesor firmy Sigma i zestaw gniazd przyłączeniowych. Procesor doskonale radzi sobie z dekodowaniem materiału filmowego w rozdzielczościach do 1080p, także 1080/24p.

Lista odtwarzanych formatów wideo jest imponująca MPEG1/2/4, WMV9, AVI (MPEG4, Xvid, AVC), H.264, MKV, MOV (MPEG4, H.264), MTS, TP, TS, a podczas naszych testów nie zdarzyło się aby jakikolwiek plik HD z naszych zasobów nie został płynnie i poprawnie wyświetlony. WD TV nie ma wbudowanego dysku twardego. Należy do niego podłączyć zewnętrzny nośnik danych. W tym celu obudowę wyposażono w dwa porty USB 2.0 (można podłączyć do dwóch zewnętrznych dysków jednocześnie). Co ważne obsługiwane są nośniki zapisane zgodnie z systemem plików FAT32, NTFS, HFS+. Nie ma problemu z obsługą dużych, nawet terabajtowych dysków twardych z interfejsem USB.

WD TV wyświetla napisy ekranowe w formatach SRT (UTF-8), SMI, SUB, ASS, SSA. Niestety nie obsługuje popularnych w Polsce napisów TXT. Oprócz obsługi plików filmowych, WD TV Live radzi sobie z wyświetlaniem zdjęć JPEG, GIF, TIF/TIFF, BMP, PNG oraz plików audio MP3, WMA, OGG, WAV/PCM/LPCM, AAC, FLAC, Dolby Digital, DTS, AIF/AIFF, MKA. Obsługa jest bardzo wygodna i intuicyjna. Bardzo dobrze opracowane graficzne menu, zawiera czytelne ikony prowadzące do odtwarzania filmów, muzyki i zdjęć. Po podłączeniu dysku jest on skanowany i odpowiednie materiały multimedialne są automatycznie kategoryzowane.

W stosunku do poprzednika, WD TV, w wersji Live dodano obsługę ścieżek DTS. To dobra wiadomość dla użytkowników, którzy podłączą WD TV bezpośrednio do telewizora i za jego pośrednictwem będą chcieli słuchać ścieżek audio. Jakość obrazu i dźwięku jest bardzo wysoka. Obraz ma doskonałą jakość, jest płynny, ma dobrze nasycone barwy, jest kontrastowy. Połączenie sieciowe pozwala na odtwarzanie plików multimedialnych zlokalizowanych na dyskach umieszczonych w sieci (NAS) lub komputerach. Urządzenie nie ma wbudowanego kontrolera sieci Wi-Fi, można go jednak dokupić jako wyposażenie opcjonalne, lub sprawdzając na stronie wdc.com wybrać alternatywny kontroler Wi-Fi innej marki kompatybilny z WD TV Live. Fani dźwięku najwyższej jakości niestety nie będą zadowoleni. Model ten nie obsługuje nagrań DTS-HD i Dolby TrueHD.