Wiper C XK

W skrócie:

Automatyczna kosiarka firmy Wiper do trawników o powierzchni do 1000 m2.

Zalety:

  • Podwójny akumulator
  • Duże ostrza
  • Funkcja autoprogramowania

Test automatycznego robota koszącego Wiper C XK do trawników o powierzchni do 1000 metrów kwadratowych.

Mały robot koszący z oferty firmy wWper to prawdziwy specjalista od pracy w trudnych warunkach. Jego potężne ostrza radzą sobie nie tylko z trawą ogrodową, ale również roślinnością łąkową.

Zastosowany napęd pozwala mu na pokonywanie wzniesień o maksymalnym nachyleniu na poziomie 45 %. Omawiany model jest dedykowany do trawników o maksymalnej powierzchni 800 m2, ale występuje również w odmianach na 500, 1100 i 1600 m2.

Producent zachwala zastosowanie podwójnych akumulatorów litowych o pojemności 2,5 Ah, zapewniających nawet 100 minut pracy przy jednym podejściu.

Robot jest w stanie wyróżnić 3 strefy koszenia. Szerokość robocza Wipera C XK to 25 cm, natomiast wysokość cięcia może być regulowana mechanicznie w zakresie 20-60 mm. Sterowanie robotem odbywa się za pośrednictwem niewielkiego wyświetlacza i kilku przycisków.

Wśród dostępnych udogodnień można wymienić zabezpieczenie antykradzieżowe kodem PIN, czujnik zderzeniowy oraz opcję autoprogramowania. Zestaw robota zawiera stację dokującą, 100 m kabla granicznego oraz 100 szt szpilek mocujących, pozwalających na samodzielne rozprowadzenie instalacji.