Wiwa HD-50

Wiwa HD-50 to niewielkich rozmiarów dekoder umożliwiający odbiór bezpłatnej Naziemnej Telewizji Cyfrowej DVB-T w standardzie MPEG-2 i MPEG-4 H.264 oraz radiowych (FTA).

Obudowa

Wiwa HD-50 to niewielkich rozmiarów dekoder, który wkładamy bezpośrednio do gniazda SCART z tyłu telewizora. Dzięki ruchomej głowicy może on niemal przylegać do tylnej ścianki telewizora i zajmuje wówczas bardzo mało miejsca. Fajną opcją zastosowaną w tym tunerze jest zamieszczenie diody LED w czujniku podczerwieni, która informuje nas czy dekoder pracuje czy pozostaje w trybie czuwania. Sam czujnik podczerwieni musimy wyprowadzić gdzieś w pobliżu telewizora, tak aby "widział" się ona z pilotem.

Możliwości

Wiwa HD-50 ma pełną funkcjonalność cyfrowego tunera DVB-T, włącznie z cyfrowym programem (EPG), opcją nagrywania oglądanych programów (po podłączeniu zewnętrznego dysku) czy funkcję "Time-shift". Umożliwi on również odtwarzanie filmów, zdjęć, muzyki nagranych na dysk USB (MKV, MOV, MP3, WMA, MP4, AVI, BMP, JPG).

Wiwa HD-50

Wiwa HD-50

Zainstalowane oprogramowanie oparte na ikonkach jest intuicyjne w obsłudze i ładnie wygląda. Opisy programów są obszerne, czcionka nie jest kanciasta jak w tunerach Blow a przez to wygodniej się ją czyta. Oprócz gniazda SCART do dyspozycji mamy też standardowe gniazdo HDMI, które warto wykorzystać gdy posiadamy telewizor pracujący w wysokiej rozdzielczości. Po podłączeniu dobrej jakości anteny możemy bez problemów oglądać naziemną telewizję cyfrową, bo Wiwa HD-50 posiada tuner DVB-T z obsługą kodeka MPEG 4 i ma pełne wsparcie dla wymaganych kodeków audio (Dolby Digital i Dolby Digital Plus).

Wiwa HD-50

Wiwa HD-50

Wnioski

Używanie Wiwy HD-50 to czysta przyjemność. Tuner ten bez problemów odbiera programy naziemnej telewizji cyfrowej, może tez posłużyć do oglądani filmów nagranych na dysk USB. Dzięki temu, że jest przystosowany do pracy z gniazdem SCART idealnie nadaje się do starszej generacji telewizorów. Obsługuje też format FullHD i ma gniazdo HDMI, może więc współpracować i z nowszymi telewizorami, chociaż do nich polecamy standardowe konstrukcje typu set-top-box.

Zobacz inne tunery DVB-T (MPEG-4)


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: