WorkCentre 3225

Niedrogie i ekonomiczne urządzenie laserowe monochromatyczne w cenie nieco ponad 1000 zł.

Wyposażone jest w moduł drukarki, skaner, kopiarkę i faks. Ma też opcje druku dwustronnego, skaner, kopiarkę i faks. Na górze obudowy umieszczono automatyczny podajnik dokumentów do skanera (40 stron), który przyspiesza kopiowane dużych dokumentów. Maksymalne miesięczne obciążenie drukarki to 30 000, ale zalecane to kilka tysięcy stron. Z uwagi na małe rozmiary urządzenia i przystępną cenę to bardzo dobry wybór dla małej firmy. Szuflada na główny podajnik kartek (250 stron) i taca wyjściowa (120 stron) mieszczą się obrysie głównej bryły obudowy.

Panel sterujący wyposażony jest w niewielki monochromatyczny wyświetlacz. Niestety nie można ustawić jego kąta położenia a tekstowy interfejs programowy jest bardzo ascetyczny. Brak gniazda USB Host uniemożliwia podłączanie dodatkowych napędów czy nośników do drukarki. Pozostałe gniazda (LAN, USB, telefoniczne) umieszczone są z tyłu obudowy. Moduł drukujący umożliwia zastosowanie tonerów o wydajności 3000 i 6000 stron. Bęben światłoczuły można wymieniać niezależnie od tonera, ale jego żywotność nie jest zbyt długa (10000 stron).

Uwzględniając sam toner to koszty drukowania nie są duże i wynoszą 6 groszy, co jest dobrym wynikiem wśród urządzeń w tej cenie. Dodając do tego koszt zakupu bębna koszty wzrastają do 9 groszy. W porównaniu do najlepszego urządzenia uczestniczącego w teście Kyocera Ecosys M3040DN koszty eksploatacji są trzykrotnie wyższe, ale też cena Xeroxa WorkCentre 3225 jest ponad trzykrotnie niższa. Co ważne ma ono niższe koszty drukowania niż HP MFP M225dw (15 groszy za stronę), który jest w podobnej cenie. Na wydruk pierwszej kartki trzeba czekać około 7 sekund, a wydrukowanie 100 stronicowego dokumentu trwa niecałe cztery minuty (239 s). W torach drukarki zamontowano szybki moduł druku dwustronnego (11 str./min). Kopiowanie 25 stronicowego dokumentu trwało 80 sekund (HP MFP M225dw - 116 s).

Warto też wspomnieć o dołączonym oprogramowaniu, które jest proste w obsłudze i dostępne w polskiej wersji językowej. Największym atutem tego urządzenia wielofunkcyjnego jest dobra korelacja ceny do możliwości.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: