WorkCentre 3325

Zaawansowany kombajn wielofunkcyjny wyposażony w laserowy mechanizm drukujący, skaner, kopiarkę i faks. Jest jednym z najdroższych urządzeń uczestniczących teście i jednocześnie najszybszych i najlepiej wyposażonych. Obudowa chociaż na pierwszy rzut oka niczym specjalnym się nie wyróżnia, to okazuje się bardzo mocna i staranie wykonana. Bez problemów wstrzyma lata intensywnego użytkowania. Urządzenie dzięki poziomo ustawionemu panelowi sterującemu i wbudowanemu dużemu ekranowi jest proste w obsłudze. Ma bardzo rozbudowane funkcje skanowania dokumentów, które mogą być automatycznie zapisywane w sieci, na komputerze stacjonarnym czy wysyłane bezpośrednio na pocztę elektryczną, lub na serwer FTP. Wszystkie informacje wyświetlane na wbudowanym ekranie są spolszczone, czytelne i dobrze widoczne zarówno w ciemnych jak i jasnych pomieszczeniach.

Z przodu obudowy umieszczono gniazdo USB, do którego można podłączyć zewnętrzne nośniki (pamięci USB, dyski zewnętrzne), z których można drukować dokumenty. Jest też możliwość zapisywania zeskanowanych dokumentów na podłączony do drukarki nośnik.

Po względem szybkości z Xeroxem rywalizować mogą jedynie drukarki OKI, Canon i-Sensys MF6180dn i Kyocera. Xerox WorkCentre 3325 w testach wypadł jednak najlepiej .Na pierwszy wydruk trzeba czekać tylko 6 sekund, a wydrukowanie 10 stronicowego dokumentu trwa tylko 20 sekund. W torach drukarki zamontowano też bardzo szybki moduł druku dwustronnego. Skaner wyposażony jest w automatyczny podajnik dokumentów. Dzięki nie oszczędzamy papier a kopiowanie nawet dużej ilości dokumentów odbywa się błyskawicznie.

Xerox WorkCentre 3325 umożliwia zastosowanie tonerów o bardzo dużej wydajności 11 000 stron, które kosztują około 420 zł. . Z uwagi na ich bardzo wysoką wydajność koszt wydrukowania strony przy 5% zaczernieniu wynosi tylko 4 grosze. To najlepszy wynik spośród testowanych urządzeń wielofunkcyjnych. Na pochwałę zasługuje też wyposażenie w szybką gigabitową kartę sieciową, moduł USB, Wi-Fi (IEEE 802.11 b/g/n). Dzięki temu ostatniemu drukarka cez problemów dogaduje się z przenośnymi urządzeniami. Warto też wspomnieć o dołączonym przez producenta oprogramowaniu, które jest proste w obsłudze i dostępne jest w polskiej wersji językowej. Standardowo montowany w obudowie podajnik mieści 250 kartek A4. Można też dokupić kolejny o pojemności 500 arkuszy.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: