X550

Zalety:

  • Przystępna cena
  • Wyjście AV
  • Obsługa

Wady:

  • Przeciętna jakość nagranych materiałów

Blow X550 to jeden z najtańszych wideorejestratorów wyposażony w wyjście AV. Oprócz niego ma też wyjście HDMI i małe gniazdo USB, które służy do przesyłania danych i jednocześnie zasilania urządzenia. Urządzenie umożliwia nagrywanie filmów z maksymalną rozdzielczością 1920x1080 pikseli z prędkością 30 kl./s.

Ciekawa jest też możliwość nagrywania z prędkością 60 kl./s w rozdzielczości 1270x720 pikseli. Przy obu ustawieniach rejestrowane materiały są dobrej jakości. Nie ma problemów z ich płynnością, choć widać, że obraz nie jest tak szczegółowy i „czysty” jak w najlepszych wideorejestratorach.

Rejestracje przejeżdżających samochodów są mało czytelne dlatego nagrania będą świadczyć o tym, że nie byliśmy sprawcą wypadku, ale mogą okazać się nieprzydatne podczas ich identyfikacji. Trudno jednak tego oczekiwać po urządzeniu kilkukrotnie tańszym. Szczególnie, że producent wyposażył go w komplet interfejsów i potrzebnych funkcji. Jest czujnik przeciążeniowy, detektor ruchu, który automatycznie uruchamia proces nagrywania gdy ruszamy samochodem. Można też wybrać funkcję nagrywania w pętli w 1, 3 lub 5 minutowym interwale. Na pochwałę zasługuje też prosta obsługa, która nie powinna sprawiać żadnych problemów nawet niedoświadczonym użytkownikom. Po interfejsie programowym porusz się za pomocą przycisków zamontowanych z boku ekranu. Co ważne wyświetlane opcje są logicznie posegregowane i spolszczone. Blow X550 do rejestrowania plików wideo wykosztuje kodek H.264, ale w przeciwieństwie do innych wideorejestratorów pliki zapisuje w formacie AVI. Minutowa sekwencja ma rozmiar 90,28 MB Także do pracy w zupełności wystarczą karty microSD o pojemności 1 - 2 GB.

Według nas Blow w swojej kategorii cenowej jest bardzo dobrym wyborem, a zagrozić może mu jedynie Peying Car DVR PY0014, który jest w podobnej cenie a oferuje nieco lepszą jakość obrazu. Niestety nie jest on tak dobrze wyposażony jak Blow X550 brak mu też dodatkowych funkcji jak np. możliwości nagrywania z wyższą prędkością.