XIAOMI Mi Robot Vacuum Cleaner - chiński klasyk

Roboty odkurzające do Xiaomi to prawdziwa klasyka gatunku - tanie i cieszące się dobrą opinią urządzenia znalazły ogromną liczbę zwolenników.

Zalety:

  • cena
  • wykonanie
  • dopracowana aplikacja
  • mapowanie laserem`

Wady:

  • głośna praca
  • słabe pokrycie przestrzeni
  • przeciętna skuteczność zbierania nieczystości
  • krótka gwarancja
  • drogie akcesoria w polskiej dystrybucji

Aktualnie roboty od Xiaomi są sprzedawane pod nazwą Roborock. Model, który trafił do naszej redakcji to starsza, ale wciąż dostępna na rynku konstrukcja. Mi Robot Vacuum Cleaner wyróżnia się atrakcyjną ceną, połączoną z funkcją mapowania za pomocą lasera.

Wyceniona na 1099 zł konstrukcja, została wykonana z połyskliwego, białego tworzywa. Materiał okazuje się dość odporny na upływ czasu i uszkodzenia. Wbudowana bateria ma rekordową na rynku pojemność 5400 mAh, która przekłada się na możliwość pracy przez 4-5 godzin. Mechanizm czyszczący składa się na pojedynczą szczotkę boczną oraz szczotkę główną z włosiem i ściągaczem gumowym.

Zobacz również:

Zastosowany pojemnik na nieczystości ma 420 ml pojemności, a jego oczyszczanie nie nastręcza większych problemów. Konserwacja całego robota prezentuje się dość przeciętnie, ale nie jest szczególnie problematyczna. Niestety urządzenie jest sprzedawane właściwie bez akcesoriów dodatkowych.

XIAOMI Mi Robot Vacuum Cleaner - chiński klasyk

Dzięki modułowi Wi-Fi, robot może być obsługiwany z poziomu aplikacji mobilnej. Oprogramowanie jest spolszczone i wygodne w obsłudze. Zawiera szczegółową mapę mieszkania, pozwala na zarządzanie harmonogramem robota, otrzymywanie powiadomień, a nawet zarządzanie strefami.

XIAOMI Mi Robot Vacuum Cleaner - chiński klasyk

Podczas przeprowadzonych testów, robot otrzymał noty poniżej przeciętnej co jest sporym zaskoczeniem. Podczas weryfikacji skuteczności pracy w trudno dostępnych miejscach, robot odnalazł zaledwie 6 z 10 punktów kontrolnych. Skuteczność sprzątania trudnych zabrudzeń z wykładzin miękkich oceniliśmy na 2 w 5-stopniowej skali. Dość słabo wygląda również praca kultury pracy - odkurzacz osiąga 76 dB w najcichszym trybie.

Nowy filtr HEPA z polskiej dystrybucji kosztuje aż 99 zł, ale można skorzystać ze zdecydowanie tańszych, chińskich sklepów. Słabo wypada również gwarancja udzielana na zaledwie rok.