Xblitz Move 4K

Xblitz Move 4K to kamera dla ludzi aktywnych. Co potrafi?

Zalety:

  • Nagrania w jakości 4K
  • Dwa wyświetlacze
  • Pilot zdalnego sterowania
  • Praktyczne akcesoria w zestawie
  • Dobra cena

Wady:

  • Słaba bateria

Xblitz Move 4K to kamera sportowa, która - zgodnie z nazwą - pozwala na rejestrację nagrań wideo w wysokiej rozdzielczości 4K oraz z prędkością do 120 klatek na sekundę w HD. Za jakość obrazu zarówno w dzień, jaki i przy słabym oświetleniu odpowiada nowoczesny sensor Sony IMX078. Choć w nagraniach nocnych mamy lekki szum, wypadają i tak bardzo udanie. Urządzenie jest wyposażone w obiektyw szerokokątny 170°. Xblitz Move 4k posiada wyświetlacz główny o przekątnej 2", co pozwala na wygodne kadrowanie i przegląd zarejestrowanych materiałów. Na przednim panelu znajduje się wyświetlacz OLED, czytelnie informujący o wszelkich trybach i czasie nagrywania. Rozdzielczość wykonywanych zdjęć to 16 Mpix. Zarówno fotografie, jak i klipy wideo zapisywane są na karcie pamięci - jej maksymalna pojemność może wynosić nawet 128 GB, dzięki czemu można zmieścić sporo materiałów.

Kamera Xblitz ma w zestawie sporo akcesoriów, w tym wodoodpornego pilota. Dzięki niemu można w dowolnym momencie włączać i wyłączać nagrywanie lub po prostu przejąć pełną kontrolę nad swoją kamerą sportową, korzystając z telefonu przez Wi-fi. Jest to wyjątkowo pomocne narzędzie w przypadku, gdy umieści się kamerę na kasku lub w miejscu, gdzie ma się do niej ograniczony dostęp. Tu warto od razu dodać, że świetnie sprawuje się w tym modelu stabilizacja żyroskopowa. Praktycznie jedynym minusem, mającym wpływ na użytkowanie tego urządzenia, jest słaba bateria - ma pojemność 1050 mAh, co przy intensywnym nagrywaniu może sprawić, że po 40 minutach trzeba będzie podłączać kamerę do ładowania. Jak wspomniano, wraz z Xblitz Move 4K otrzymujemy szereg akcesoriów. Są to między innymi obudowa wodoodporna, uchwyt na rower, baza montażowa z gwintem centralnym oraz linka stalowa.

Wszystkie te cechy sprawiają, że kamera Xblitz Move 4K to model godny polecenia. Stosunek jakości do ceny jest idealny - nie trzeba wykładać większych kwot, aby cieszyć się wysokiej jakości nagraniami i zdjęciami wykonywanymi w wielu różnych sytuacjach.