Xerox Phaser 6022

Xerox Phaser 6022 nie należy do najszybszych czy najtańszych w eksploatacji kolorowych drukarek, ale zrobiła na nas dobre wrażenie swoimi kompaktowymi rozmiarami i jakością wykonania.

To jedna z najmniejszych drukarek (397 x 398 x 246 mm) a swoje kompaktowe rozmiary zawdzięcza zastosowaniu LED-owego mechanizmu drukującego, który jest dużo mniejszy i prostszy od swojego laserowego odpowiednika. Co ważne zużywa też mniej prądu i drukuje równie szybko dokumenty kolorowe jak i monochromatyczne (18 str./min).

Drukarka Xeroxa wykorzystuje kasety z tonerem o wydajności 2000 stron (czarny) i 1000 stron (pozostałe kolory). To dosyć niska wydajność jak na drukarkę w cenie ok 800 zł, ale materiały eksploatacyjne nie są zbyt drogie (kaseta z czarnym tonerem kosztuje ok 260 zł a kolorowe 170 zł). Koszty drukowania mieszczą się w średniej. Niestety małe rozmiary obudowy sprawiły, że Phaser 6022 nie jest wyposażone w funkcję automatycznego drukowania dwustronnego. Dysponuje za to wszystkimi potrzebnymi interfejsami (USB, Wi-Fi, LAN).


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: