Xerox WorkCentre 3220DN

Xerox WorkCentre 3220DN drukuje, skanuje, kopiuje i faksuje. Laserowy mechanizm druku dysponuje rozdzielczością 1200 dpi, wydajnością 28 str/min. i dupleksem. Skaner ma automatyczny podajnik na 50 stron, niestety bez dupleksu. Dysponuje rozdzielczością drukarki. Rastrowanie zachodzi w kombajnie, sterownik obsługuje Postscript albo PCL 6. Z komputerem urządzenie łączy się przez USB, a z siecią poprzez połączenie kablowe.

Budowa

Xerox WorkCentre 3220DN potrafi drukować, skanować, kopiować i faksować. Laserowy mechanizm druku dysponuje rozdzielczością 1200 dpi i dupleksem. Bęben jest zintegrowany z pojemnikiem na toner. Szuflada mieści 250 kartek, podajnik przedni - jedną stronę. Wyjątkowo niewielki (66x127 mm) jest minimalny rozmiar kartki. Skaner ma automatyczny podajnik na 50 stron, niestety bez dupleksu. Dysponuje rozdzielczością drukarki. Rastrowanie obrazu do drukowania odbywa się w urządzeniu, które rozumie polecenia wydawane w Postscripcie albo PCL 6. Z komputerem urządzenie łączy się przez USB, a z siecią poprzez połączenie kablowe.

Możliwości

Nominalnie drukarka wypuszcza 28 stron na minutę, pierwszą po czasie oczekiwania 8,5 sekundy. W sterowniku są tylko dwie opcje jakości, 600 i 1200 dpi.

Zobacz również:

  • Jaką drukarkę z systemem stałego zasilania atramentem kupić? [RANKING 2022]
  • Zwariowałem?! Wycinam nową obudowę. Laserem. W swoim salonie  

Kombajn ma port USB (prostokątny) na pendrajwa lub inną pamięć. Można tam zapisywać zeskanowane pliki, a także trzymać inne, przeznaczone do wydruku. Obie czynności kombajn wykona samodzielnie, bez komputera. Akceptowane są pliki w formacie JPG, PDF i TIFF. Urządzenie nie ma programu do rozpoznawania tekstu.

Xerox WorkCentre 3220DN

sterownik drukarki

Xerox WorkCentre 3220DN

sterownik skanera

Wyniki testu

Druk jest szybki, ale z jakością już nie jest tak dobrze. Najlepiej wypada klasyczny tekst. Czerń jest wystarczająco głęboka, czcionki wyraźne i nie postrzępione, niestety większe powierzchnie nie mają równomiernego pokrycia. Cienie nie są mocną stroną urządzenia. W 600 dpi przepływy są bardzo grube, przy ustawieniu na 1200 jest lepiej, ale też nie w pełni zadowalająco. Na dodatek pojawiają się wyraźne pasma. Czarna grafika jest zadowalająca dopóki nie pojawiają się szarości. Od tego momentu szczegóły zaczynają ginąć w mozaikach symulujących mniej zaczernione miejsca.

Xerox WorkCentre 3220DN

szybkość druku

Xerox WorkCentre 3220DN

jakość druku

Xerox WorkCentre 3220DN

szybkość skanowania

Xerox WorkCentre 3220DN

jakość skanowania

W przeciwieństwie do niezłej drukarki skanera nie ma za co pochwalić. Sterownik uzbrojony w wiele retuszy zapowiadał spore możliwości. Okazało się, że kolory nie są podobne, dynamika bardzo słaba. Tempo w dolnej strefie stanów średnich.

W Xeroksie toner wymienia się razem z bębnem elektrofotograficznym. Taka konstrukcja jest zwykle droższa w eksploatacji, ale w wypadku 3200DN mamy dziewięć groszy za stronę. W połączeniu z niewygórowaną ceną samego urządzenia staje się ono atrakcyjną propozycją.