Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2

Usprawniona wydajność i całkiem nowe rozwiązania - zobacz czym charakteryzuje się model hulajnogi Mi Electric Scooter Pro 2 od Xiaomi.

Mi Electric Scooter Pro 2 to nowsza wersja modelu hulajnogi MiJia. Odświeżony model posiada usprawnioną konstrukcję oraz zupełnie nową jakość użytkowania. Urządzenie zostało wyposażone silnik o mocy 600 W oraz w wydajny akumulator o pojemności 12800 mAh, który pozwala na pokonanie dystansu do 45 km na jednym naładowaniu, z maksymalną prędkością do 25 km/h. Trzeba przyznać, że czas ładowania - ok. 9 godzin - jest dosyć długi, jednak warto wziąć pod uwagę, że model posiada system odzyskiwania energii kinetycznej (KERS), co oznacza, że podczas każdego hamowania oraz zjazdów ze wzniesień bez dodatkowego przyśpieszenia, energia kinetyczna przekształcana jest w użyteczną energię elektryczną. Poza tym, zastosowano hamulec regeneracyjny dla odzyskiwania energii.

Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2

Wygodę jazdy po różnego rodzaju powierzchniach zapewniają ulepszone 8,5" koła. Do tego, tylne koło wykorzystuje dużą perforowaną tarczę hamulcową o większej sile hamowania, podczas gdy przednie koło jest wyposażone w regeneracyjny układ nieblokujący koła E-ABS.

Zobacz również:

  • Hulajnogi elektryczne - jaką wybrać? Przegląd najciekawszych modeli
  • Najlepsze tanie laptopy w 2022 roku - który komputer wybrać?
  • Diablo 4 - beta testy. Kiedy start i jak się dostać?

Nie zabrakło wielofunkcyjnej deski rozdzielczej, na której wyświetlanych jest 8 rodzajów danych w czasie rzeczywistym, m.in.: prędkość, tryb jazdy, moc czy status blokady. Wybór konkretnych opcji i sterowanie jest możliwe za pomocą jednego przycisku. Pozwala on na przykład na łatwe przełączanie trybów - do wyboru mamy tryb Pieszy (0-5 km/h), tryb Standard (0-20 km/h) oraz tryb Sport (0-25 km/h).

Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2

Model Mi Electric Scooter Pro 2 został również wyposażony w jasny reflektor 2 W oraz ulepszone światło tylne, które miga w momencie hamowania. Poza tym, dodane zostały reflektory przednie, boczne i tylne.

Mi Electric Scooter Pro 2 łączy się z aplikacją Mi Home. Za pomocą smartfona możemy zablokować, odblokować i monitorować dane jazdy (np. przebieg, prędkość, pozostały czas pracy akumulatora itp.) oraz dostosować ustawienia tempomatu. Poza tym, dzięki aplikacji możemy kontrolować pracę i zużycie akumulatora.

Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2

Korpus hulajnogi wykonany jest z lekkiego stopu aluminium, o dużej wytrzymałości i udźwigu do 100 kg. Jednoślad jest stosunkowo niewielki (wys. 118 cm) i waży ok. 14,2 kg. Szybki i prosty sposób składania umożliwia wygodne przenoszenie.