Xiaomi Mi Pad 4

Mogłeś tego nie wiedzieć, ale również Xiaomi produkuje tablety. Robi to od ładnych kilku lat.

Xiaomi Mi Pad 4 to jeden z najlepszych tanich tabletów z Androidem, jaki możesz kupić. Standardowo dla Xiaomi oferuje wiele za niewiele. Mi Pad 4 jest bardzo podobny do iPad'a mini.

Xiaomi Mi Pad 4

Źródło: techadvisor

Urządzenie posiada 8 calowy ekran o rozdzielczości Full HD, a w środku znajdziesz procesor Qualcomm Snapdragon 660 (znany między innymi z chwalonego Redmi Note 7), do 4 GB pamięci operacyjnej RAM i do 64 GB wbudowanej pamięci masowej. Nie zabrakło czytnika kart pamięci microSD, a producent oferuje również wersję z modemem LTE.

Zobacz również:

  • Jaka hulajnoga elektryczna dla dzieci? Który model wybrać? Przeglądamy najciekawsze oferty

Xiaomi odrobiło pracę domową i znacząco poprawiło ergonomię tabletu, na którą narzekali użytkownicy poprzedniej generacji. Mi Pad 4 posiada głośniki na dolnej krawędzi, a sama obudowa jest lepiej spasowana i mniejsza.

Na pokładzie zabrakło modułu GPS oraz NFC. W porównaniu do poprzednika Mi Pad 4 posiada mniejszy ekran i baterię o mniejszej pojemności.

Xiaomi Mi Pad 4 pracuje pod kontrolą Androida, który jest mocno zmodyfikowany za sprawą nakładki MIUI.

Uważaj na wersję przeznaczone na rynek chiński. Posiadają one oprogramowanie pozbawione dostępu do usług Google. Zamiast Google Play zainstalowany jest Mi App Store.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: