Xiaomi MiJia Electric Scooter M365

W skrócie:

Bezkonkurencyjnym zwycięzcą naszego testu hulajnóg elektrycznych jest Xiaomi MiJia Electric Scooter M365.

Zalety:

  • Wzornictwo
  • Hamulec tarczowy
  • Akumulator

Wady:

  • Brak zamka uniemożliwiającego rozłożenie
  • Brak cyfrowego wyświetlacza

Bezkonkurencyjnym zwycięzcą naszego testu hulajnóg elektrycznych jest Xiaomi MiJia Electric Scooter M365.

Model wyróżnia się na tle konkurentów dojrzałą konstrukcją. Jest to pełnoprawny środek lokomocji, który w wielu sytuacjach może z powodzeniem zastąpić rower. Należy jednak podkreślić, że jest to hulajnoga skierowana wyłącznie do starszej młodzieży i dorosłych. Przez wzgląd na gabaryty i prędkość może okazać się niebezpieczna dla dzieci.

Jednoślad otrzymał potężny akumulator o pojemności 6,7 Ah. Dzięki niej realny zasięg wynosi ponad 16 km. Jest to dystans, który bywa trudno sprawnie pokonać pieszo, a więc skorzystanie z hulajnogi wiąże się w tym wypadku z realną korzyścią. Zastosowanie pojemnych ogniw ma również wady – masa hulajnogi to niemal 13 kg, a czas ładowania wynosi nawet 5 godzin.

Atutem modelu M365 są duże, pompowane koła zapewniające wysoki komfort nawet podczas jazdy po płytach chodnikowych czy pokonywania dość wysokich krawężników. Zestaw zawiera dwie zapasowe opony, dlatego przebicie jednej z nich nie uziemi pojazdu na długi czas.

Wyróżnikiem konstrukcji jest również hamulec tarczowy. Zapewnia bezpieczeństwo nawet podczas nagłego hamowania, pozwalając jednocześnie na precyzyjne sterowanie prędkością. Skuteczne hamulce są istotne w przypadku pojazdu, który nawet w trudnym terenie przemieszcza się z prędkością przekraczającą 20 km/h. Hulajnoga ma pełen zestaw dwóch błotników o wzorowej skuteczności.

Zastosowana lampa świeci mocno i w odpowiednim kierunku, zapewniając dobrą widoczność. Producent zastosował także lampę tylną. Podczas jazdy świeci światłem stałym, a podczas hamowania zaczyna ostrzegawczo migać. Odpowiedni poziom wygody podczas dłuższych podróży zapewnia tempomat zintegrowany z dźwignią gazu. Przy kierownicy ulokowany jest też dzwonek ostrzegawczy.

Co ciekawe, Xiaomi nie przewidziało cyfrowego wyświetlacza. Jego miejsce zajmuje szereg czterech diod LED informujących o stanie naładowania baterii. Użytkownicy oczekujący większej liczby danych mogą skorzystać z bezpłatnej, specjalnej aplikacji do smartfona. Program zbiera statystyki dotyczące osiąganej prędkości i przebytego dystansu. Umożliwia definiowanie ustawień pracy tempomatu i oszczędnej jazdy.

MiJia M365 świetnie prezentuje się na drodze: wzornictwo zostało nagrodzone w prestiżowym konkursie wzorniczym „Red Dot 2017”. Największą wadą konstrukcji okazuje się brak zamka uniemożliwiającego rozłożenie złożonej hulajnogi. Przenoszenie pojazdu może być chwilami frustrujące.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier