Xiaomi Redmi 7

Mniejszy nie oznacza mały.

Xiaomi Redmi 7 to mniejszy, ale przy okazji także słabszy brat Redmi Note 7. Producent zmniejszając obudowę uszczuplił także specyfikację techniczną nowego modelu. Redmi 7 wyposażono w procesor Qualcomm Snapdragon 632 zamiast Snapdragona 660 znanego z droższego modelu. Smartfon sprzedawany jest w wersji z 3 GB RAM'u i 32 GB lub 64 GB wbudowanej pamięci masowej.

Xiaomi Redmi 7

Redmi 7 jest bezpośrednim konkurentem dla zaprezentowanej na targach IFA 2019 Motoroli Moto E6 Plus. Posiada wydajniejszy procesor, ale mniej pamięci operacyjnej RAM i bardziej zasobożerne oprogramowanie. Z drugiej strony pozytywnie wyróżnia się baterią o pojemności 4000 mAh - taką samą, jak w większy modelu Note.

Model ten polecamy wszystkim osobom z ograniczonym budżetem, które koniecznie chcą posiadać smartfon z MIUI. Zalecamy jednak dopłatę nieco ponad 200 zł do modelu Redmi Note 7. Mimo takiej samej nazwy to zupełnie inne urządzenie, które jest lepsze od Redmi 7 w praktycznie każdym aspekcie począwszy od jakości wykonania, a skończywszy na wydajności.

Z pełną recenzją Xiaomi Redmi 7 można zapoznać się tutaj.