Xigmatek Achilles HDT-S1284 (1500 obr./min)

Wydajny i bardzo cichy zestaw chłodzący nawet przy maksymalnej prędkości wentylatora.

Frima Xigmatek jest dosyć słabo znana na polski rynki, ale z pewnością to się szybko zmieni bo jak do tej pory jej zestawy chłodzące prezentują się bardzo dobrze. Opisywany Achilles S1284 to typowa konstrukcja o kształcie wieży, posiada cztery 8mm niklowane rurki cieplne wyprofilowane w "U", które mające bezpośredni kontakt z procesorem (technologia H.D.T. Heat-pipe direct Touch). Radiator wykonany jest z aluminium, całość schładza 12cm wentylator (podświetlany 4 białymi diodami LED) pracujący z prędkością 800-1500 obrotów/min. i deklarowanym poziomem głośności niespełna 21dB przy wydajności 61,375 CFM.

Wentylator mocujemy do radiatora tylko z jednej strony, za pomocą gumowych kołków, które mają za zadanie wytłumić jego wibrację. Zestaw ten wyposażony jest w uniwersalny zaczep kompatybilny z większością dostępnych podstawek AMD 754, 939, 940, AM2, AM2+ i Intela LGA 755. Podczas montażu nie wymaga wyciągania płyty głównej czy też używania śrubokrętu.

Temperatura podkręconego procesora Intel Pentium EE 955 (4 GHz, 1,3 V) podczas godzinnego testu z pełnym obciążeniem każdego z rdzeni nie przekroczyła 60 stopni Celsjusza (maksymalne obroty wentylatora), klasyfikując ten zestaw w grupie wydajnych konstrukcji. Co istotne pomiar głośności wyraźnie wskazuje, że mamy do czynienia nie tylko z wydajnym, ale również bardzo cichym zestawem chłodzącym – 28,8 dB


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: