Xigmatek Red Scorpion HDT-RS1283

Wydajny i cichy zestaw chłodzący idealny do budowy wydajnego komputera.

Red Scorpion to podobny model do Achillesa tej samej firmy. Nie jest jednak identyczny bo radiator jest o 10 mm węższy (120x50x159 mm – szer,gł/wys) i wyposażony w nie cztery, ale trzy rurki cieplne, które mające bezpośredni kontakt z procesorem (technologia H.D.T. Heat-pipe direct Touch). Radiator to typowa konstrukcja o kształcie wieży i wykonany jest z aluminium, dołączony wentylator podświetlany jest czteroma białymi diodami LED i pracujące z prędkością 800-1500 obrotów/min. Jest jednak o 7 dB głośniejszy przy maksymalnych obrotach od wentylatora zastosowanego w zestawie Achillesa tej samej firmy, jest też od niego wydajniejszy – 99,6 CFM.

Wentylator mocujemy do radiatora tylko z jednej strony, za pomocą gumowych kołków, które mają za zadanie wytłumić wibrację wentylatora.

Temperatura podkręconego procesora Intel Pentium EE 955 (4 GHz, 1,3 V) podczas godzinnego testu z pełnym obciążeniem było niższa o jeden stopień Celsjusza niż w zestawie Achillesa (maksymalne obroty wentylatora). To zasługa wydajniejszego wentylatora, który niestety przyczynił się też do zwiększenia głośności zestawu do 30,9 dB. Nadal jednak trzeba zaliczyć ten model do cichych.

Do dyspozycji mamy uniwersalny zaczep kompatybilny z większością dostępnych podstawek AMD 754, 939, 940, AM2, AM2+ i Intela LGA 755. Podczas montażu nie wymaga wyciągania płyty głównej czy też używania śrubokrętu.