Xopero QNAP Appliance

Oprogramowanie Xopero przekształca sieciową pamięć masową marki QNAP w funkcjonalny serwer backupu do zabezpieczania stacji roboczych i serwerów z dostępem do centralnej konsoli zarządzania.

W skrócie:

Oprogramowanie Xopero przekształca sieciową pamięć masową marki QNAP w funkcjonalny serwer backupu.

Wydaje się, że to idealne połączenie sprzętu i oprogramowania. W jednym pudełku znajduje się wszystko, czego potrzeba do skutecznej ochrony danych użytkowników.

Serwer, dostępny w wielu wariantach i o różnych pojemnościach, służy do bezpiecznego przechowywania kopii zapasowych tworzonych przez oprogramowanie. Nie ma potrzeby kupowania dodatkowego sprzętu, które w tym scenariuszu może służyć również jako wydajny serwer plików i multimediów.

Zobacz również:

  • Jak bezpiecznie korzystać z Twittera?
  • Najlepsze darmowe sieci VPN 2023. Czy naprawdę warto płacić za VPN?

Xopero umożliwia efektywny backup plików, wolumenów, maszyn wirtualnych VMware i Hyper-V, baz danych SQL Server, PostgreSQL i MySQL oraz poczty Exchange. Oprogramowanie obsługuje mechanizm wersjonowania plików, umożliwia odzyskiwanie danych na poziomie całego systemu, wolumenów lub konkretnych plików i folderów oraz przywracanie obrazu dysku maszyny wirtualnej na dowolnej maszynie fizycznej.

Dzięki funkcji site to site replication kopie krytycznych danych mogą być odtwarzane na drugim serwerze QNAP NAS.

Xopero wyposażono we wszystkie funkcje, jakie powinien mieć dobry program do backupu, a więc: kompresję i szyfrowanie kopii zapasowych, możliwość definiowania własnych planów retencji i archiwizacji danych oraz mechanizm deduplikacji danych. Xopero Backup&Restore dostępne jest również jako samodzielny produkt do instalacji na własnym serwerze.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: