Xperia Z3 Tablet Compact

Sony Xperia Z3 Tablet Compact ma charakterystyczną dla produktów z tej rodziny płaską obudowę z okrągłym przyciskiem do włączania zasilania.

Za wydajność tabletu odpowiedzialny jest układ Snapdragona 801 z czterordzeniowym procesorem Krait 400 i wydajnym układem graficznym Adreno 330. Taki tandem pozwala uruchomić nawet gry w rozdzielczości 1080p. Wydajniejsze są tylko urządzenia z nowszym układem Snapdragon 805 (Samsung Galaxy Note 4) i mocne tablety wykorzystujące Tegrę K1 jak np. HTC Nexus 9 czy Nvidia Shield Tablet.

Xperia Z3 Tablet Compact

To jeden z najładniejszych i najcieńszych tabletów (213 x 123 x 6,4 mm) jaki można obecnie kupić. Ekran i tył obudowy chronione są specjalną powłoką odporną na porysowanie a zaślepki założone na gniazda czytnika kart pamięci (microSD) i kart SIM (microSIM) chronią tablet przed dostaniem się do jego wnętrza piachu i wody. Xperia Z3 Tablet Compact może pochwalić się wodoszczelną obudową spełniającą rygorystyczne normy IP65 i IP68. Pomimo niewielkiej grubości jest sztywna i mocna.

Zobacz również:

  • Ile trwa dostawa PlayStation 5? Sklepy nam odpowiedziały! [23.09.2022]
Xperia Z3 Tablet Compact

Tablet wyposażony jest w 8-calowy ekran TFT IPS, który charakteryzuje się szerokimi kątami widzenia, dobrą czernią i wysoką jasnością (639 cd/m2). To najjaśniejszy ekran jaki mieliśmy okazję testować, wyświetlany na nim obraz jest doskonale widoczny nawet w bardzo słoneczny dzień. Tablet wyposażony jest też w czujnik oświetlenia, który automatycznie dostosowuje jasność ekranu. W ustawieniach wyświetlacza dostępna jest też opcja regulacji balansu bieli. Warto z niej skorzystać bo temperatura barwowa wyświetlanego obrazu jest zbyt wysoka (10145 K). Jest on bardzo „zimny” z wyraźną przewagą koloru niebieskiego. Osoby lubiące kontrastowe i nasycone kolory mogą też skorzystać z technologii X-Reality, dzięki której zdjęcia zyskują żywsze barwy.

Xperia Z3 Tablet Compact

Sony Xperia Z3 Tablet Compact

Sony Xperia Z3 Tablet Compact umożliwia obsługę ekranu w rękawiczkach, wystarczy tylko zaznaczyć odpowiednią opcję w ustawieniach wyświetlacza. Ekran pracuje w rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli i ma niewielką plamkę (rozmiar pojedynczego piksela). Duża rozdzielczość i wysokie zagęszczenie pikseli (228 ppi) sprawiają, że większość stron można wygodnie oglądać w pełnej wersji. Nawet małe czcionki są ostre i wyraźne.

Xperia Z3 Tablet Compact

Sony Xperia Z3 Tablet Compact w teście przeglądania stron internetowych pracował przez ponad 10 godzin (806 minut). Zawdzięcza to nie tylko pojemnej baterii (4500 mAh), ale też bardzo dobrej optymalizacji systemu. Producent wyposażył go w dodatkowe tryby pracy, które wydłużają żywotność baterii (STAMINA), czy oszczędzają energię gdy akumulator jest na wyczerpaniu.

Sony Xperia Z3 Tablet Compact to według mnie jeden z najlepszych tabletów 2014 roku. Ma świetną obudowę, wydajną platformę i długo działa na baterii. Jego główny konkurent Samsung Galaxy TabPro 8.4 LTE niestety zawodzi pod względem czasu pracy na baterii.

Edward Wawrzyniak

Xperia Z3 Tablet Compact