Xtreamer Media Player and Streamer

Zalety:

  • Efektowny wygląd
  • Atrakcyjna cena
  • Szybkie działanie

Wady:

  • Nie czyta napisów txt
  • Nie obsługuje wszystkich nowych formatów audio
  • Brak eSATA
  • Brak klienta BitTorrent
  • Przeciętny pilot

Xtreamer to produkt zapowiadający się na prawdziwy hit wśród odtwarzaczy sieciowych. Zawdzięcza to dobremu wyposażeniu, wysokiej funkcjonalności i atrakcyjnie skalkulowanej cenie. Urządzenie jest niewielkie i wizualnie prezentuje się bardzo atrakcyjnie. We wnętrzu obudowy zamontujemy 2,5 calowy dysk twardy.

Xtreamer to produkt zapowiadający się na prawdziwy hit wśród odtwarzaczy sieciowych. Zawdzięcza to dobremu wyposażeniu, wysokiej funkcjonalności i atrakcyjnie skalkulowanej cenie. Urządzenie jest niewielkie i wizualnie prezentuje się bardzo atrakcyjnie. We wnętrzu obudowy zamontujemy 2,5 calowy dysk twardy. Produkt można ustawić w pionie (na dołączonej w komplecie podstawce) lub położyć poziomo. Upakowanie wielu elementów wyposażenia w małej obudowie skutkuje niestety silnym nagrzewaniem się wnętrza. To sprawia że wbudowany niewielki wentylator musi obracać się bardzo szybko aby schłodzić wrażliwe na przegrzanie komponenty.

Co prawda w menu znajdziemy opcję odpowiadającą za zmianę prędkości obracania się wentylatora, lecz w praktyce nawet na najniższych obrotach pracuje on głośno. Rozwiązaniem może być opcjonalnie oferowany radiator jaki montujemy zamiast bocznej ścianki obudowy. To niestety wiąże się z wydaniem dodatkowych 70-80 zł. Nasz testowy model wyposażony był w opcjonalny, kosztujący ponad 70 zł kontroler sieci Wi-Fi pracujący w standardzie „n”. Jego instalacja sprowadza się do umieszczenia kontrolera w porcie USB.

Z nowym procesorem

Urządzenie wyposażono w nowy procesor RTD128x (Special Edition), który odpowiada za dekodowanie plików multimedialnych. Sprawdza się on bardzo dobrze, zapewniając szybką pracę urządzenia i kompatybilność z większością standardów. Xtreamer bez problemu radzi sobie z odtwarzaniem filmów w Full HD, niestety nie odczytuje napisów ekranowych txt. Wbrew deklaracjom producenta nie wysyła strumienia audio nowych formatów dźwiękowych Dolby TrueHD oraz DTS-HD. Minusem Xtreamera jest także dołączony w zestawie pilot. Jego rozmiary są naszym zdaniem zbyt małe, nie ma też podświetlanych lub choćby fosforyzujących przycisków. Xtreamer może pracować jako NAS, nie ma jednak przydatnego klienta BitTorrenta.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier
//]]>