Xtreamer Media Player and Streamer

Xtreamer to produkt zapowiadający się na prawdziwy hit wśród odtwarzaczy sieciowych. Zawdzięcza to dobremu wyposażeniu, wysokiej funkcjonalności i atrakcyjnie skalkulowanej cenie. Urządzenie jest niewielkie i wizualnie prezentuje się bardzo atrakcyjnie. We wnętrzu obudowy zamontujemy 2,5 calowy dysk twardy.

Xtreamer to produkt zapowiadający się na prawdziwy hit wśród odtwarzaczy sieciowych. Zawdzięcza to dobremu wyposażeniu, wysokiej funkcjonalności i atrakcyjnie skalkulowanej cenie. Urządzenie jest niewielkie i wizualnie prezentuje się bardzo atrakcyjnie. We wnętrzu obudowy zamontujemy 2,5 calowy dysk twardy. Produkt można ustawić w pionie (na dołączonej w komplecie podstawce) lub położyć poziomo. Upakowanie wielu elementów wyposażenia w małej obudowie skutkuje niestety silnym nagrzewaniem się wnętrza. To sprawia że wbudowany niewielki wentylator musi obracać się bardzo szybko aby schłodzić wrażliwe na przegrzanie komponenty.

Co prawda w menu znajdziemy opcję odpowiadającą za zmianę prędkości obracania się wentylatora, lecz w praktyce nawet na najniższych obrotach pracuje on głośno. Rozwiązaniem może być opcjonalnie oferowany radiator jaki montujemy zamiast bocznej ścianki obudowy. To niestety wiąże się z wydaniem dodatkowych 70-80 zł. Nasz testowy model wyposażony był w opcjonalny, kosztujący ponad 70 zł kontroler sieci Wi-Fi pracujący w standardzie „n”. Jego instalacja sprowadza się do umieszczenia kontrolera w porcie USB.

Z nowym procesorem

Urządzenie wyposażono w nowy procesor RTD128x (Special Edition), który odpowiada za dekodowanie plików multimedialnych. Sprawdza się on bardzo dobrze, zapewniając szybką pracę urządzenia i kompatybilność z większością standardów. Xtreamer bez problemu radzi sobie z odtwarzaniem filmów w Full HD, niestety nie odczytuje napisów ekranowych txt. Wbrew deklaracjom producenta nie wysyła strumienia audio nowych formatów dźwiękowych Dolby TrueHD oraz DTS-HD. Minusem Xtreamera jest także dołączony w zestawie pilot. Jego rozmiary są naszym zdaniem zbyt małe, nie ma też podświetlanych lub choćby fosforyzujących przycisków. Xtreamer może pracować jako NAS, nie ma jednak przydatnego klienta BitTorrenta.