Y50

Wszechstronny komputer przenośny. Dzięki wyposażeniu w szybki procesor Intela z rodziny Core i5 i akcelerator graficzny Nvidia GeForce GTX 860M można na nim uruchomiać nawet najnowsze gry.

Ranking: laptopy do 3000 zł

Lenovo Y50 ma też głośniki dobrej jakości i dużą podświetlaną klawiaturę z częścią numeryczną. Obudowa jest sztywna i starannie wykonana, niestety nie pozwala na szybką wymianę akumulatora. Duży terabajtowy dysk twardy z pewnością szybko się nie zapełni.

Zobacz również:

  • Najlepsze tanie laptopy w 2023 roku - który komputer wybrać?
  • Jak sprawdzić stan i status baterii w laptopie? [PORADNIK]
Y50

Lenovo Y50 - oceny

Szkoda, że na wyposażeniu zabrakło choćby małego dysku SSD. Jest za to dwuzakresowa karta sieciowej Wi-Fi i 15,6-calowy ekran, który pracuje w rozdzielczości 1080p. Tak duża rozdzielczość ekranu w laptopie za 3000 zł z dodatkowym układem graficznym to już standard. Pulpit roboczy jest ogromny co zwiększa komfort pracy z aplikacjami i programami.

Jak widać po wynikach testu laptopów, Lenovo Y50 zajmuje pierwsze miejsce ex aequo z komputerem Dell Latitude 3550. Urządzenia uzyskały tę samą notę końcową, zdobywając redakcyjne wyróżnienia - odpowiednio "Najlepsza wydajność" i "Najlepszy zakup".

Y50

Laptopy do 3000 zł - tabela porównawcza

Model Lenovo góruje jednak nad rywalem pod względem wyposażenia, jakości wykonania oraz wydajności. Dell wychodzi z tego pojedynku zwycięsko w teście długości pracy na zasilaniu akumulatorowym.

Y50

Laptopy do 3000 zł - ogólny test wydajności (benchmark PC Mark8)

Y50

Laptopy do 3000 zł - czas pracy na akumulatorze

Do wydajności Lenovo Y50 nie można mieć zastrzeżeń – tak, jak zaznaczyliśmy, możesz na tym sprzęcie pograć w nowe wymagające tytuły, jednak pod warunkiem, że nie uruchomisz ich w pełnej szczegółowości i w naturalnej rozdzielczości matrycy (1920 x 1080 pikseli). Na takie „fanaberie” konfiguracja niestety nie pozwala. Niemniej jednak to świetny laptop do domowych zastosowań wart wydanych na niego pieniędzy.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: