YAMO Wiedźmin 2R

Zalety:

  • Oryginalna stylistyka
  • Duża liczba gniazd USB

Wady:

  • Zbyt głośny przy minimalnym obciążeniu
  • Brak gniazd eSATA

Komputer stylistycznie nawiązuje do najpopularniejszego polskiego RPG gry Wiedźmin. W każdym komputerze Yamo Wiedźmin 2R znajdzie się także gra "Wiedźmin - Edycja Rozszerzona", fani tej gry powinni więc być usatysfakcjonowani.

Komputer wygląda bardzo oryginalnie, szkoda tylko, że grafika na obudowie jest naklejana, a nie jak ma to miejsce np. w komputerze Tryton 848 eX firmy ICom malowana. Jak na konstrukcję dla gracza nie jest to duża jednostka (420x190x480 mm). Wielkością odpowiada obudową typu midi Tower (cztery wnęki 5,25 cala). Całość bez problemów powinna zmieścić się nawet pod mniejszym biurkiem. Sercem komputera jest procesor Intel Core 2 Duo E7300, który jest nieznacznie wolniejszy (2,66 GHz) od popularnego modelu Intel Core 2 Duo E7400 (2,8 GHz).

Wnętrze

Obudowa w środku prezentuje się dosyć skromnie i chociaż wykonana jest lepiej niż większość tanich konstrukcji to nie dysponuje zatrzaskowymi systemami montażu podzespołów i wyposażona jest tylko w dwa gniazda na wentylatory (12 cm). Za szybkość wyświetlanej grafiki odpowiada karta graficzna Gigabyte z procesorem ATI Radeon HD 4850, który schładzany jest cichszym od standardowego układem Zalmana. Pamięci wypełniają dwa z czterech dostępnych slotów. Niestety płyta główna nie ma dodatkowego slotu PCI Express , który umożliwiałby budowę tandemu kart graficznych. Do dyspozycji mamy za to sześć gniazd SATA, z których aż pięć jest wolnych, bo napęd optyczny podłączony jest do zwykłego gniazda PATA. Dzięki temu możemy zamontować jeszcze dwa dodatkowe twarde dyski.

Wydajność

W grach komputer spisuje się całkiem dobrze. Nie jest to jednak wydajna maszyna pozwalająca na uruchamianie wszystkich najnowszych tytułów w najwyższej rozdzielczości z maksymalnymi detalami. W teście FarCry 2 komputer uzyskał bardzo dobry wynik 32 kl./s w rozdzielczości 1920x1200 pikseli. W bardziej wymagającym Crysysie w wyższych rozdzielczościach było już trochę gorzej. Przy maksymalnych detalach możemy pograć za to w rozdzielczości 1280x1024 pikseli (25 kl./s). Chcąc zwiększyć wydajność komputera w grach możemy pokusić się o podkręcenie procesora, bo ma on spory zapas mocy. Warto wówczas zaopatrzyć się w dodatkowy 12 cm wentylator - w obudowie zamontowany jest tylko jeden na jej tylnej ściance.

Komfort pracy

Przy maksymalnym obciążeniu, a więc np. podczas gry komputer jest dosyć głośny (38 dB) i niestety hałas doskwiera także przy minimalnym obciążeniu (34 dB). Co prawda, gdy gramy nie zwracamy zbytniej uwagi na głośność pracy komputera o ile nie przekracza 40 dB, jednak 34 dB, gdy pracujemy w nocy to stanowczo za dużo (wtedy wyraźnie słychać pracę komputera).


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier