Yoga Tablet 2 10 Windows

Zalety:

  • dobrej jakości ekran
  • praktyczna obudowa
  • wbudowany modem LTE

Wady:

  • wysoka cena

Lenovo Yoga Tablet 2 10 Windows ma identyczną obudowę jak jej odpowiednik z Androidem (Yoga Tablet 2 10), różnią się jedynie kolorem.

Oba są wyposażone w świetnej jakości ekrany, które mają ciepłą temperaturę barwową, szerokie kąty widzenia i wysoką rozdzielczość (1920 x 1200 pikseli).

Yoga Tablet 2 wyróżnia się nietypowym kształtem obudowy z walcowatym zgrubieniem i zintegrowaną podstawką. Dzięki niej tablet można wygodnie trzymać w jednej dłoni, a po odchyleniu podstawki postawić na blacie biurka. W obudowie zamontowano małe gniazdo USB 2.0 i mini HDMI. Tablet można podłączyć do telewizora czy monitora (do tego jest potrzebny odpowiedni, dodatkowo płatny, kabel HDMI). Tablet ma też wbudowany moduł Bluetooth.

Odchylenie podstawki odsłania gniazda czytnika kart pamięci microSD, i kart SIM (Yoga 2 ma wbudowany modem LTE). Tuż pod ekranem umieszczono przycisk Windows, przyciski do regulacji głośności zamontowane są na krawędzi ekranu. 10-calowa matryca ma bardzo szerokie kąty widzenia i charakteryzuje się dużą jasnością (obraz jest doskonale widoczny nawet w pełnym słońcu).

Czterordzeniowy procesor Intel Atom Z3745 ze zintegrowanym układem graficznym w teście 3DMark Unlimited uzyskał wynik 15691 pkt. To o 3000 pkt więcej niż 8-calowe tablety z Windows 8.1. Spora w tym zasługa 2-gigabajtowej pamięci operacyjnej. Tablet wyposażony jest też w pojemny dysk flash (32 GB), a partycja systemowa ma rozmiar 23,3 GB.

W obudowie tabletu zmieściła się duża bateria o pojemności 9600 mAh. Dzięki niej Lenovo Yoga 2 okazał się bezkonkurencyjny w teście czasu pracy na baterii, odtwarzając film w pętli przez 678 minut. Do tabletu dołączana jest też klawiatura, ale nie jest przypinana do obudowy (komunikuje się z tabletem za pomocą interfejsu Bluetooth). Lenovo Yoga Tablet 2 10 nie współpracował z zewnętrznym dyskiem SSD (interfejs USB 3.0), który był podłączony do tabletu za pomocą kabla OTG. Z pamięciami USB, klawiaturą i myszą działał bez problemów.

Więcej danych o tabletach Yoga na stronie producenta.