Yuneec Mantis Q

Mantis Q, czyli modliszka to kolejny konkurent dla DJI Spark. Cechuje się małymi rozmiarami, składanymi ramionami oraz oferuje bardzo dobre możliwości w trybie sport.

Yuneec Mantis Q
  • Waga: 480 gram
  • Czas lotu: do 33 minut, w rzeczywistości około 25 minut

Mantis Q to dron produkowany przez chińską firmę Yuneec, która od lat zajmuje się budową zarówno załogowych, jak i bezzałogowych statków powietrznych. Specyfikacja Mantis'a Q jest bardzo obiecująca. Producent deklaruje czas lotu nawet do 33 minut i nagrywanie wideo w rozdzielczości 4K UHD. Niestety rzeczywistość nieco weryfikuje te parametry, co nie oznacza, że Mantis Q jest złym dronem.

Yuneec zastosował możliwość obsługi głosowej, którą traktujemy raczej jako ciekawostkę oraz możliwość sterowania dronem przy pomocy dedykowanego kontrolera lub samego smartfona. Możemy skorzystać również z inteligentnych trybów lotu, jak np. śledzenie wybranego obiektu.

Dron oferowany jest w dwóch wersjach: standardowej oraz X pack. Polecamy ten drugi zestaw, który oferuje aż trzy akumulatory, które dzięki specjalnej ładowarce możemy ładować jednocześnie oraz przydatną torbę transportową.

Mantis Q jest bardzo mały i wykonany z błyszczącego plastiku, na którym widać wszelkie rysy. Oferuje dobre parametry techniczne z prędkością maksymalną wynoszącą do 72 km/h, co jest bardzo zadowalającą wartością. Maksymalny zasięg wynosi 800 metrów, ale jest on bardzo zawyżony. W praktyce po osiągnięciu około 400 metrów dron samoczynnie rozpoczyna procedurę RTH (Return to Home).