ZACO A9s - ilife w nowych szatach

Zalety:

  • skuteczność sprzątania w trudno dostępnych miejscach
  • atrakcyjna cena
  • aplikacja mobilna
  • tanie filtry

Wady:

  • mało wygodny demontaż elementów czyszczących
  • brak opcji wydzielania stref
  • dość głośna praca

Popularna marka ilife przeprowadziła rebranding, w ramach którego zmieniła swoją nazwę na ZACO. Model ZACO A9s to jeden z najbardziej zaawansowanych robotów w ofercie producenta.

Roboty ZACO to urządzenia kuszące ceną. Chiński producent przywiązuje dużą wagę do tego aby sprzęt cieszył oko i kieszeń użytkownika. Model A9s został wykonany z połyskliwego tworzywa i szczotkowanego aluminium.

ZACO A9s - ilife w nowych szatach

Atrakcyjnie prezentuje się również specyfikacja urządzenia. Producent deklaruje zastosowanie pojemnej baterii 2800 mAh oraz zapewnia możliwość działania robota w roli mopa. Zastosowanie kamery w roli czujnika pozwala na mapowanie sprzątanej przestrzeni.

Zobacz również:

  • Promocja na roboty sprzątające - wybieramy najlepsze wyprzedaże Cyber Monday
ZACO A9s - ilife w nowych szatach

Robot jest sprzedawany z bogatym zestawem zawierającym wirtualną ścianę, 2 zapasowe szczotki boczne, pilot, zapasowy filtr HEPA oraz zestaw do mopowania i pędzelek do czyszczenia robota. Ponadto zestaw obejmuje 2 szczotki główne - sylikonową do podłóg twardych oraz z włosiem do dywanów i wykładzin. Na szczególną uwagę zasługuje mop z funkcją wibrowania - zwiększającą skuteczność czyszczenia.

ZACO A9s - ilife w nowych szatach

Producent postanowił zastosować gąbkowy filtr wstępny oraz filtr HEPA. Co ciekawe dodatkowy HEPA można kupić w rewelacyjnej cenie 19,99.

Sterowanie robotem może odbywać się ręcznie lub za pośrednictwem aplikacji na urządzenia mobilne. Oprogramowanie w języku angielskim pozwala na planowanie pracy robota oraz zarządzanie jego aktualnym statusem. Użytkownik otrzymuje do swojej dyspozycji mapę każdego wykonanego sprzątania.

ZACO A9s - ilife w nowych szatach

Robot bardzo dobrze radzi sobie ze sprzątaniem w trudno odstępnych miejscach. Podczas testu udało mu się odwiedzić 8 z 10 znaczników. Skuteczność sprzątania mocnych zabrudzeń na wykładzinie oceniliśmy na 3 w 5-sopniowej skali. Producent zadbał również o łatwe i higieniczne opróżnianie pojemnika na brud. Szkoda że demontaż elementów czyszczących nie jest trochę łatwiejszy.

Producent udziela na robota 24 miesięczną gwarancję.