ZTE Axon 10 Pro

Flagowy smartfon dla indywidualistów.

ZTE Axon 10 Pro to nowa propozycja na polskim rynku. ZTE jest firmą od lat zajmującą się produkcją sprzętu telekomunikacyjnego oraz modemów sieci komórkowej. Marka ta znana jest głównie w Azji oraz Chinach, gdzie sprzedawane są także smartfony ZTE Axon. Teraz do Polski przybył najnowszy flagowiec - Axon 10 Pro.

ZTE Axon 10 Pro

Urządzenie wyposażone jest w topowe podzespoły. Za wydajność odpowiada procesor Qualcomm Snapdragon 855, który do pomocy ma 6 GB RAM'u oraz 128 GB wbudowanej pamięci masowej.

Producent zdecydował się na umieszczenie sporego 6,47 calowego wyświetlacza AMOLED z wbudowanym czytnikiem linii papilarnych. Axon 10 Pro posiada również niewielkie wycięcie w matrycy w kształcie kropli wody. Umieszczono w nim kamerkę do selfie.

Tył ZTE Axon 10 Pro do znudzenia może przypominać plecki Huawei'a P20 Pro oraz nowszego P30 Pro. Sprzęt wyróżnia się jednak innymi wersjami kolorystycznymi.

Axon 10 Pro pracuje pod kontrolą Androida 9.0 Pie i w chwili obecnej nie wiemy czy oraz kiedy urządzenie zostanie zaktualizowane do najnowszego 10 wydania systemu.

Aparat główny posiada matrycę o rozdzielczości 48 MP. Wspierany jest ona za pomocą dwóch dodatkowych matryc o rozdzielczości 20 MP oraz 8 MP.

Telefon posiada NFC oraz obsługuje Dual SIM. Nie zabrakło także ładowania bezprzewodowego. Axon 10 Pro wyróżnia się też bogatym zestawem sprzedażowym. Możemy liczyć na etui, i przejściówkę USB Typu C to Jack 3,5 mm.