Zixo PS47

Zixo PS47 to tani tablet, który jest odpowiedzią na niezwykle popularny na zachodzie Amazon Kindle i alternatywną propozycją dla tanich tabletów hipermarketowych.

Obudowa

Zixo PS47 oferuje cienką 9-milimetrową obudowę o prostej stylistyce i sztywnej konstrukcji. Zaokrąglone krawędzie prosta forma, sprawiają, że przypadnie on do gustu każdemu. Co istotne tablet ten ma poręczny wymiary 215 x 149 x 8,88 mm i bez problemów zmieści się w torbie czy plecaku.

Błyszcząca szyba pod którą zamontowany jest ekran szybko pokrywa się odciskami palców, ale to wada większości tabletów. Tył wykonany jest z malowanego proszkowo aluminium, lub innego stopy czy metalu. Do dyspozycji mamy skromny zestaw portów (slot kart SD, micro-USB i jack 3,5mm) a także przycisk reset.

Ekran

Zixo PS47 wyposażony jest w siedmiocalowy ekran pojemności, który pracuje w naturalnej rozdzielczości 800x600 pikseli. Nie jest to mistrz jakości i pod tym względem daleko mu to szlagierowych produktów Samsunga czy Appla. Przegrywa też z tanimi tabletami wyposażonymi w ekran o rozdzielczości 1024z768 pikseli, jak np. Yarvik 9,7.

W praktyce

Zixo PS47 wyposażony jest w Rockchip 2918 ARMv7, którego nominalne taktowanie wynosi 1 GHz. Na pokładzie znajdziemy ponadto 512 MB pamięci RAM. Do dyspozycji mamy też 2 GB wbudowanej pamięci FLASH. Tablet pracuje pod kontrolą starszej generacji Androida w wersji 2.3.1 z bardzo prostą nakładką producenta. Jak na tablet to te możliwości są dużo poniżej przeciętnej. Jednak Zixo PS47 top według nas bardziej czytnik eBooków z dodatkowymi funkcjami niż klasyczny tablet. Za jego pomocą obejrzymy filmiki z Youtube, Vimeo, czy DailyMotion uruchomią się w odtwarzaczu multimedialnym. Dysponujemy poza tym osobną aplikacją dla pierwszej z wymienionych usług. Pakiet obsługiwanych rozszerzeń jest ograniczony, ale wciąż użyteczny. Tablet obsługuje tylko najpopularniejsze formaty (AVI, MP3, MPG, JPG). Możemy natomiast zapomnieć o MKV, MP4, czy też FLAC.

Brak wydajnego akceleratora 3D natomiast sprawia że słabo spisuje się on w grach. Co istotne Zixo PS47 nie ma połączenia z Marketem a domyślny pakiet aplikacji oferuje dostęp do Amazon Appstore i GetJar.

Wnioski

Zixo PS47 stoi w lekkim rozkroku, pomiędzy tabletami a czytnikami eBooków. Takie rozwiązania nigdy nie są dobre ale przeważnie cechują się przystępną ceną i tak jest i w ty przypadku. Niestety, albo i stety, konkurencja - czyli tanie tablety z ekranami o rozdzielczości 1024x600 pikseli, potrafią więcej i są w podobnej cenie.

Zobacz inne testy tabletów.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: