i-SENSYS LBP6670dn

Urządzenie Canona ma dwie ważne cechy. Pierwsza to stosunkowo niewielkie rozmiary – powinno się zmieścić na każdym biurku. Podajnik na 250 arkuszy standardowego papieru jest umieszczony w dolnej części obudowy. Na jej górze zamontowano dodatkowe przyciski i podświetlany 5-wierszowy wyświetlacz LCD, który ułatwia konfigurację i dostęp do opcji. Obudowa wykonana jest z dobrego plastiku.

Mechanizm drukujący jest szybki i pracuje z szybkością ponad 30 str./ min (wynik testu), a na wydruk pierwszej strony czeka się dosłownie kilka sekund, co przy tej cenie urządzenia jest bardzo dobrym wynikiem. Canon i-SENSYS LBP6670dn ma też moduł dupleksu, który pozwala na automatyczne dwustronne drukowanie dokumentów. Toner dołączany do drukarki wystarcza na wydrukowanie ok. 2100 stron, jednak docelowy jest trzy razy pojemniejszy (6400 stron). Koszt drukowania jest więc niewysoki – 7 gr/str. (przy wykorzystaniu najwydajniejszego tonera).

Warto też wspomnieć o funkcjonalnym oprogramowaniu, które jest intuicyjne i proste w obsłudze, podobnie jak instalacja drukarki, która nie powinna sprawiać problemów nawet niedoświadczonym użytkownikom. Wbudowana karta sieciowa pozwala na podłączenie urządzenia do firmowej czy domowej sieci i korzystanie z niego przez kilka osób. Dzięki rozdzielczości wydruku do 1200 x 1200 dpi drukarka zapewnia bezproblemową pracę niezależnie od obciążenia. Wbudowana gigabitowa karta sieciowa gwarantuje szybką obsługę wymagających zadań bez wpływu na wydajność sieci. Warto też skorzystać z trybu oszczędzania tonera. Mocną stroną drukarki jest też szybki dupleks, który pozwala na znaczną oszczędność papieru. Szkoda tylko, że urządzenie nie ma funkcji szybkiego uruchamiania trybu cichego drukowania.

Zobacz również:

  • Jaka lustrzanka na początek? Zebrałam modele do 4000 zł
  • Najlepsze drukarki laserowe do domu i małego biura 2023. Przegląd najciekawszych modeli

Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: