iBOX Sirocco Pro Kit

Zalety:

  • Niska cen

Wady:

  • W porównaniu do topowych zestawów 2,4 GHz działa wyraźnie gorzej

Jeden z najtańszych zestawów klawiatury z myszą jakie mieliśmy okazję testować. Składa się z bezprzewodowej klawiatury oraz myszy, które komunikują się komputerem za pomocą fal radiowych o częstotliwości 2,4 GHz.

Mysz jak i klawiatura zasilane są parami baterii o rozmiarze AA, które znajdują się w zestawie. Do kompletu dołączany jest niewielki odbiornik, który podłączamy do gniazda USB w komputerze. Klawiatura nie jest wyposażona w podpórkę pod nadgarstek, dysponuje natomiast 10 dodatkowymi przyciskami umieszczonymi tuż nad klawiszami funkcyjnymi. Całość wystarczy podłączyć do komputera bez konieczności instalacji dodatkowego oprogramowania.

Klawiatura

Prosta konstrukcja, niestety bez podpórki na nadgarstki przez co dłonie szybko się męczą. Chcąc dbać o własne zdrowie warto więc zainstalować w dodatkową podpórkę, najlepiej żelową. Klawiatura wyposażona jest w niskoprofilowe klawisze, co docenią użytkownicy przyzwyczajeni do pracy na laptopach. Mechanizm zaczepu klawiszy, daje dosyć miękki skok i jest w miarę przyzwoicie zaprojektowany. W przeciwieństwie do tanich klawiatur, w których gumowy amortyzator wypada po wyciągnięciu klawisza, w iBOX Sirocco Pro Kit jest on na stałe przymocowany do gumowej maty. Klawiatura nie posiada otworów odpływowych i specjalnych kanalików, którym odprowadzana jest ciecz po jej zalaniu.

Mysz

Wyposażona jest w dwa dodatkowe przyciski obsługiwane kciukiem, już na pierwszy rzut oka widać że mamy do czynienia z produktem nastawionym głównie na utrzymanie niskiej ceny, a nie jakość. Czułość sensora optycznego nie zachwyca, bo ma od duże problemy z pracą na jasnych powierzchniach o delikatnej fakturze lub błyszczących. Precyzja działania wystarcza do pracy z pakietami biurowymi, jednak do bardziej precyzyjnych zadań może okazać się niewystarczająca. Dwa dodatkowe przyciski które obsługujemy kciukiem, pomimo tego że toporne w praktyce działają bez zarzutu. Rolka ma wyczuwalny skok i pracuje tylko w dwóch kierunkach. Niestety mysz nie posiada wyłącznika jak ma to miejsce w modelu z zestawu Viper Pro Kit.

W praktyce

Zestaw spisuje się przyzwoicie. Czasami ma tendencje do gubienia sygnału, ale dużo zależy od tego w jakiej odległości jest odbiornik i czy nic nie stoi na przeszkodzie. Optymalny zasięg, gwarantujący odpowiedni komfort pracy to ok. 2-3 metry. W takiej odległości najlepiej działa również mysz. Niestety efekt akceleracji wstecznej i tego gryzonia eliminuje z wirtualnych rozgrywek.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier