iBOX VIRGO 914

iBOX VIRGO 914 to niedroga a przy tym funkcjonalna obudowa, która przyda się do budowy domowego komputera do pracy jak i wydajnej maszyny do gier. Wyposażona jest w liczne gniazda na dodatkowe wentylatory, zatrzaskowy system montażu twardych dysków i napędów optycznych.

Budowa

iBOX VIRGO 914 oferuje klasyczną konstrukcję z ściąganymi bocznymi panelami i zdejmowanym przednim panelem. Wykonana jest z stalowej blachy, jedynie przedni panel jest plastykowy. Całość tworzy konstrukcję o dobrej sztywności, nie mamy też większych zastrzeżeń co do jakości wykonania. Obudowa pomalowana jest na czarny kolor zarówno na zewnątrz jak i w środku. Prezentuje się bardzo fajnie, o ile będziemy o nią dbali, bo na błyszczących powierzchniach zostają odciski palców i osiada kurz. W przednim panelu oprócz plastyku zastosowano również stalową siatkę, która wspomaga chłodzenie wnętrza komputera. Z przodu znajdziemy też niewielką klapkę, która zasłania wyprowadzone gniazda: 2xUSB 2.0, 2 x audio (słuchawki, mikrofon).

iBOX VIRGO 914 - DOKUMENTACJA TECHNICZNA

Wymiary (wys./szer/gł.): 44,5x18x47 cm

Szkielet (materiał): stal

Zatoki 5,25-calowe (liczba): 4

Gniazda na twarde dyski 3,5 cala (liczba) 5

Gniazda na wentylatory

Przód (liczba) 1x 120x120 mm

Tył (liczba) 1x 120x120 mm

Góra (liczba) 2x 120x120 mm

Bok (liczba) 1x 200x200 mm

Wyprowadzone łącza

USB: 2

eSATA: 0

Udogodnienia

Zatrzaskowy montaż napędów 5,25 cala: tak

Zatrzaskowy montaż dysków: tak

iBOX VIRGO 914 - pełna specyfikacja

iBOX  VIRGO 914

iBOX VIRGO 914 - lewa strona obudowy

iBOX  VIRGO 914

iBOX VIRGO 914 - prawa strona obudowy

Możliwości

iBOX VIRGO 914 wyposażona jest w zatrzaskowy system mocowania dwóch napędów optycznych i dwóch twardych dysków. W sumie zamontować możemy pięć twardych dysków. Producent przewidział też możliwości wykorzystania układu chłodzącego woda, bo zaprojektował na tylnej ściance specjalne otwory na węże. iBOX VIRGO 914 oferuje sporo przestrzeni wewnątrz obudowy, zasilacz umieszczony na spodzie obudowy, to funkcjonalne rozwiązanie, minimalizujące plątaninę kabli. W obudowie bez problemów zmieścimy nawet dużą płytę główną, jednak dyski umieszczone równolegle do osi obudowy, mogą blokować montaż długiej karty graficznej. Duży wentylator (gr. Na 3,5 cm) zamocowany w bocznej ściance powoduje że nie zmieścimy w niej dużych układów chłodzących. Ich wysokość nie powinna przekraczać 12 cm.

iBOX  VIRGO 914

iBOX VIRGO 914 - wnętrze

Wydajność

iBOX VIRGO 914 to średniej wielkości obudowa (45x19,5x49 cm - wys./szer./gł.) z czteroma wnękami 5,25 cali. Wyposażona jest w duży wentylator o średnicy 20 cm, który umieszczono w panelu bocznym i mniejszy 12 cm z przodu obudowy. Oba wentylatory zapewniają dobre schładzanie wnętrza obudowy, dodatkowo do dyspozycji mamy cztery wolne gniazda na wentylatory 12 cm. Dwa z nich umieszczono na górnym panelu, jeden na dole i jeden z tyłu obudowy. Po zamontowaniu dodatkowych wentylatorów całość tworzy przewiewną konstrukcję, która bez problemów schłodzi nawet najwydajniejsze podzespoły. Osoby ceniące ciszę z pewnością docenią możliwość regulowania prędkości dużego wentylatora.

iBOX VIRGO 914 niska cena to główny atut tej konstrukcji.

Wnioski

iBOX VIRGO 914 to tania obudowa o zaskakująco dużych możliwościach. Jest dobrze wykonana, prezentuje się świetnie. Duży boczny wentylator z możliwością regulacji prędkości i świecący przedni dają radę schłodzić nawet wydajne podzespoły a dzięki dodatkowym gniazdom na wentylatory możemy zawsze zwiększyć wydajność chłodzenia. Według nas to idealna konstrukcja do budowy domowego komputera czy wydajnej maszyny do gier. Co prawda wykonana jest z niezbyt grubej blachy, ale za tą cenę będzie nam trudno znaleźć równie udaną konstrukcję.

Zobacz testy pozostałych obudów

iBOX  VIRGO 914

Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: