iCloud

iCloud to dobra usługa, ale tylko wtedy, gdy korzystasz tylko i wyłącznie z urządzeń od Apple.

  • Cena: darmowy
  • Ścisła integracja z urządzeniami Apple
  • Skrzynka odbiorcza VIP
  • Obsługa wielu kont
iCloud

Źródło: techadvisor

Jeżeli posiadasz jakiekolwiek urządzenie od Apple posiadasz również iCloud. Elementem tej usługi jest właśnie poczta elektroniczna. Na urządzeniach z Cupertino posiadasz do dyspozycji dedykowaną aplikację Mail, która pozwoli Ci na obsługę zarówno konta iCloud, jak i wielu innych skrzynek takich, jak Outlook, Gmail i inne. Pamiętaj jednak, że jeżeli zalogujesz się do iCloud za pomocą strony internetowej nie uzyskasz dostępu do wszystkich skrzynek, a jedynie do poczty od Apple.

Oba rozwiązania mają proste i czytelne interfejsy, które są także atrakcyjne od strony wizualnej. Niestety, jak przystało na Apple nie ma praktycznie żadnych opcji personalizacji.

Foldery mogą być tworzone w celu przeciągania i upuszczania wiadomości e-mail. Reguły można skonfigurować w taki sposób, aby automatycznie sortować wiadomości do folderów. Możesz dodać wybrane adresy email do skrzynki VIP, co spowoduje że nie przegapisz ważnych wiadomości e-mail. Uważamy, że to najlepsza funkcja, jaką oferuje iCloud.

iCloud jest prostą usługą poczty elektronicznej i nietechniczni ludzie pokochają atrakcyjny i łatwy w użyciu interfejs. Zaawansowani użytkownicy mogą uznać go za zbyt ograniczony. Należy również pamiętać, że e-maile i załączniki liczą się do twojego 5 GB dysku sieciowego iCloud, który zapełni się bardzo szybko.