iCon7 Cyris T620

Webcam C500 to rozbudowana wersja modelu Webcam C200, jest droższa ale generuje lepszej jakości obraz, lepiej pracuje przy słabszym oświetleniu i wyposażona jest w autofokus.

Icon 7 wyposażony został w sensor CMOS o rozdzielczości fizycznej 2 megapikseli i jasny obiektyw. Rejestruje zdjęcia oraz filmy w maksymalnej rozdzielczości fizycznej 1600×1200. Może też wykonywać zdjęcia w interpolowanej rozdzielczości 5 megapikseli (2560×1920), ale wtedy ich jakość jest dużo gorsza. Kamera wyposażona jest w nietypową obudowę, którą można złożyć w niewielką kostkę i zabierać ze sobą w podróż. Po rozłożeniu kamerę możemy zamontować na monitorze LCD, pokrywie laptopa lub postawić na blacie biurka. Na obudowie urządzenia znajdują się przyciski do szybkiego wykonywania zdjęć (na górze obudowy) oraz uruchamiania programu sterującego kamerą (przycisk pod obiektywem).

Kamera wyposażona jest w autofokus, podstawka pozwala na nakierowywanie kamery w pionie i poziomie, ma też odczepiany kabel, co jest rzadkością. Po zainstalowaniu dołączonego oprogramowania Config i Life, możemy uaktywnić opcję śledzenia ruchów twarzy (kamera chcąc utrzymać naszą twarz w kadrze operuje cyfrowym zoomem) lub skorzystać z efektów graficznych nakładanych na naszą postać (awatary oddające poruszenia głową, mimikę twarzy).

Kamera rejestruje dobrej jakości obraz, aczkolwiek w porównaniu do zawansowanych modeli Logitecha, Philipsa, Creativa wypada gorzej. Obraz jest jednak bardziej szczegółowy niż w kamerach z sensorem VGA, jest też bardziej naturalny, choć i tak lekko rozmyty. Szybkość kamery oscyluje w granicach 20 kl./s w rozdzielczości 640x480 pikseli, wiele zależy jednak od tego przy jakim oświetleniu pracuje kamera.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: