iCon7 Sentido

Zalety:

  • Ciekawa stylistyka
  • Dobra jakość wykonania
  • Dodatkowe przyciski dotykowe

Wady:

  • Brak dodatkowych przycisków z boku myszy.

Jeden z ciekawszych zestawów w cenie do 200 zł, pod wieloma względami nie ustępuje znacznie droższym konstrukcjom Microsoftu i Logitecha. Starannie wykonany z dobrej jakości materiałów wyposażony jest w dodatkowe przyciski dotykowe.

Nie każda firma potrafi zaoferować dobrej jakości zestaw klawiatury z myszą za rozsądne pieniądze. iCon7 Sentido dysponuje obiema tymi cechami, jest ładnie zaprojektowany i wykonany, a dodatkowe dotykowe przyciski podkreślają ciekawą stylistykę tego modelu. To udana alternatywa dla zestawu Microsoftu Wireless Desktop 3000, która pod względem funkcjonalności i jakości wykonania w niczym nie ustępuje znacznie droższym modelom.

Klawiatura

Klawiatura ma zaokrąglone rogi i wyposażona jest w dosyć wysokie 4 mm klawisze. Pomimo, że ma zintegrowaną z obudową podpórkę pod nadgarstki nie jest duża (47x20x2 mm – dł./szer./wys.). Wyposażona jest w kilkanaście dotykowych przycisków, które podzielono na kilka grup w zależności od zastosowania. Z uwagi na dodatkowe przyciski do sterowania odtwarzaczem multimedialnym nadaje się też do salonowego komputera. Jest to jedna z nielicznych konstrukcji, która wyposażona jest w specjalne przyciski do Visty (karty szybkiego dostępu, Flip 3D, zamykanie paska bocznego). Mechanizm zaczepu klawiszy jest dosyć mocny a skok klawiszy dosyć dynamiczny i wyraźny (głośna praca klawiszy). Obudowa klawiatury wyposażona jest w otwory odpływowe, którymi wydostaje się nadmiar cieczy, gdy coś się nam na nią wyleje.

Mysz

Mysz to prosta konstrukcja dla osób przyzwyczajonych do nieco niższych gryzoni. Wyposażona jest w cztery przyciski i system informujący nas o stopniu naładowania baterii (zasilana jest dwoma paluszkami AA). Mysz korzysta z laserowego czujnika do śledzenia zmiany położenia, dobrze pracuje na różnych powierzchniach, jednak wyraźne efekt akceleracji wstecznej widoczny przy szybszych ruchach może przeszkadzać w grach.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier