iPad mini 2021

Flagowe podzespoły w kompaktowej formie.

iPad mini 2021

Źródło: Apple

iPad mini 2021

Źródło: Apple

Apple postanowiło odświeżyć w tym roku także iPada mini. Jest to kompaktowy tablet z ekranem Liquid Retina o przekątnej 8,3 cala, który oferuje technologię True Tone oraz szeroką gamę kolorów P3. W środku znajdziemy także procesor Apple A15 Bionic, który zasila również najnowsze iPhone'y 13. Podobnie jak jego więksi bracia, tegoroczny nowy iPad mini zyskał wsparcie dla pióra Apple Pencil drugiej generacji.

Tablet oferuje zupełnie nowy wygląd, znany z iPad'a Pro oraz iPada Air z 2020 roku. iPad mini jest dostępny w dwóch wersjach: z 64 GB lub 256 GB wbudowanej pamięci masowej. Można zamówić również wersję z modemem sieci 4G LTE.

Zobacz również:

Dotychczasowy iPad mini nie był najlepszym wyborem, gdyż zarówno swoimi podzespołami, jak i przekątną ekranu, mocno odstawał od nowszych i większych iPadów. Teraz jednak może się to mocno zmienić, gdyż nowy iPad mini oferuje cechy, funkcje i wydajność porównywalne z zeszłorocznym iPadem Pro, a to wszystko w kompaktowej formie oraz w niższej cenie. Mniejszego iPada możemy polecić także dla dzieci, które mają problem z obsługą dużego urządzenia.

Cena detaliczna startuje z pułapu 2599 zł.

Pełna specyfikacja techniczna tutaj.