iPhone 12 mini

iPhone 12 mini to spełnienie próśb użytkowników smartfonów z logo nadgryzionego jabłka. Apple przygotowało prawdziwego flagowca zamkniętego w kompaktowej obudowie.

iPhone 12 mini jak sama nazwa wskazuje jest kompaktowym urządzeniem. Smartfon posiada ekran z wycięciem o przekątnej 5,4 cala i rozdzielczości 2340 x 1080 pikseli. Jest to panel OLED Super Retina XDR z True Tone.

iPhone 12 mini

iPhone 12 mini

Smartfon posiada identyczne podzespoły jak większy brat. Oznacza to, że na pokładzie znajdziemy procesor Apple A14 Bionic zintegrowany z modemem sieci komórkowej 5G. Całość wspiera 4 GB pamięci operacyjnej i 64 GB, 128 GB lub 256 GB wbudowanej pamięci masowej.

Urządzenie wykonano z dwóch tafli błyszczącego szkła, które połączono matową ramką. iPhone 12 mini posiada płaskie krawędzie, które są odwołaniem do starszych modeli iPhone'a.

Z tyłu znajdziemy dwa 12 MP aparaty z wsparciem dla nagrywania filmów w Dolby Vision. Z przodu umieszczono 12 MP matrycę do selfie oraz elementy systemu True Depth.

iPhone 12 mini pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego iOS 14 i posiada funkcję Dual SIM (1 slot plus wbudowana karta eSIM). Obudowa jest w pełni wodoszczelna i jest kompatybilna z ładowarkami i akcesoriami MagSafe.

Smartfon sprzedany jest w kilku wersjach kolorystycznych. Pamiętaj - w zestawie nie znajdziesz ładowarki.