iRiver B20 (4 GB)

B20 bardzo przypomina starszy model iRiver Clix2 z nietypowym sterowaniem przy pomocy odchylanego panelu przedniego (D-click). B20 ma nieco większy wyświetlacz o przekątnej 2,4 cala (iRiver Clix2 dysponuje wyświetlaczem o przekątnej 2,2 cala), przez co B20 jest o niecałe 0,5 cm szerszy (80,9x49,5x16,3 mm). Po menu nawigujesz odchylając krawędzie przedniej obudowy. To nietypowe ale bardzo wygodne w obsłudze rozwiązanie. Przyciski do regulacji głośności wydzielone są osobno, podobnie jak przełącznik do blokowania klawiszy. Interfejs programowy odtwarzacza jest spolszczony, więc bez problemów wyświetla polskie znaki w nazwach plików jak informacji odczytanych z tagów.

B20 bardzo przypomina starszy model iRiver Clix2 z nietypowym sterowaniem przy pomocy odchylanego panelu przedniego (D-click). B20 ma nieco większy wyświetlacz o przekątnej 2,4 cala (iRiver Clix2 dysponuje wyświetlaczem o przekątnej 2,2 cala), przez co B20 jest o niecałe 0,5 cm szerszy (80,9x49,5x16,3 mm). Po menu nawigujesz odchylając krawędzie przedniej obudowy. To nietypowe ale bardzo wygodne w obsłudze rozwiązanie. Przyciski do regulacji głośności wydzielone są osobno, podobnie jak przełącznik do blokowania klawiszy.

Interfejs programowy odtwarzacza jest spolszczony, więc bez problemów wyświetla polskie znaki w nazwach plików jak informacji odczytanych z tagów. Podczas słuchania muzyki, przy dłuższym naciśnięciu prawej strony obudowy wyświetla się menu kontekstowe, które pozwala na zmianę trybu odtwarzania muzyki, dostosowania jakości brzmienia, dodawania utworu do listy ulubionych czy oceniania utworów. Utwory podzielone są wg artystów, albumów i gatunki muzyki. Dodatkowo po wejściu do opcji "Dodatki" odtwarzacz pozwala na nawigację po katalogach. B20 poza standardowymi formatami audio MP3 i WMA obsługuje również pliki OGG.

Co istotne B20 generuje dobrej jakości brzmienie, chociaż dołączane słuchawki są marnej jakości i dopiero po zmianie na lepsze odtwarzacz pokazuje swoje możliwości (7 pkt na 10 możliwych do zdobycia). Dodatkowo do dyspozycji masz szerokie spektrum dostosowania barwy dźwięku, włącznie z możliwością ręcznego dostosowania poszczególnych zakresów (5 pasmowy korektor) oraz jeden z najlepszych systemów polepszania dźwięku SRS WOW HD. Poza możliwością przeglądani zdjęć JPG oraz filmów (trzeba je wcześniej przekonwertować) odtwarzacz wyposażono w cyfrowy tuner telewizyjny DMB i antenę, niestety w Polsce ta funkcja jest nieprzydatna.