iRobot Roomba 681

W skrócie:

Roomba 681 to najbardziej zaawansowany robot odkurzający iRobota z ekonomicznej serii.

Zalety:

  • Akumulator litowo jonowy
  • Programator
  • Czujnik zabrudzeń

Wady:

  • Nie jeździ systematycznie
  • Brak opcji dokończenia sprzątania po rozładowaniu akumulatora

Roomba 681 to najnowszy robot odkurzający iRobota z rodziny 600. Jest dużo lepiej zaprojektowana i staranniej wykonana od swoich tańszych odpowiedników.

iRobot Roomba 681 porusza się w trybie losowym, ale skutecznie sprząta pod meblami, wokół krzeseł i nóg stołów. To co ją wyróżnia od pozostałych modeli z rodziny 600, to akumulator litowo – jonowy. Dzięki niemu robot szybciej się ładuje i dłużej pracuje.

Mechanizm sprzątający składa się z rolki z włosiem, dodatkowej rolki z silikonowymi łopatkami i turbiny zasysającej brud z podłogi. Takie rozwiązanie iRobot stosuje w swoich robotach od lat i nie bez powodu. Ten mechanizm sprzątający jest uniwersalny, prosty w konserwacji a w połączeniu z czujnikiem zabrudzeń okazuje się też efektywny. Jest też odpowiednio zabezpieczony przed wkręcaniem się do niego przewodów.

Zobacz również:

iRobot Roomba 681

Roomba 681 nie ma też większych problemów z wjeżdżaniem na dywany. Dobrze czyści je z sierści zwierząt, choć ustępuje pod tym względem robotom Neato ze szczotką Combo. Robot dzięki akumulatorowi litowo jonowemu sprząta dłużej niż Roomba 651, co przekłada się na procentowo większe pokrycie sprzątanej powierzchni mieszkania podczas jednego uruchomienia. Wbudowany programator pozwala na ustawianie w jakich dniach i o jakiej godzinie robot ma zacząć sprzątać. Można też uruchomić go za pomocą przycisku umieszczonego na obudowie. Jest też przycisk do uruchomienia punktowego sprzątania (niewielki fragment podłogi).