iRobot Roomba 876

W skrócie:

iRobot Roomba 876 idelanie nadaje się do odkurzania mieszkań o powierzchni do 60 -70 m2, w których nie ma dywanów.

Zalety:

  • Mechanizm sprzątający odporny na zapychanie włosami i sierścią
  • Jakość wykonania
  • Czujnik zabrudzeń

Wady:

  • Nie sprawdza się w dużych mieszkaniach
  • Nie objeżdża systematycznie całej powierzchni mieszkania
  • Brak opcji dokończenia sprzątania po rozładowaniu akumulatora

iRobot Roomba 876 można określić jako tańszą wersję Roomby 980. Oba roboty jak odwrócimy do góry nogami i położymy obok siebie, to trudno będzie dostrzec jakieś różnice.

Roomba 876 nie ma jednak czujnika wykrywania dywanów, pozbawiona jest też kamery do mapowania pomieszczeń i nie jeździ systematycznie.

Porusza się w losowo wybranych kierunkach dotąd dopóki nie rozładuje się akumulato. Mechanizm sprzątający Aeroforce świetnie radzi sobie na gładkich podłogach, a czujnik wykrywania zabrudzeń działa bezbłędnie. Dzięki niemu robot wykazuje się bardzo dużą skutecznością, w sprzątaniu różnych śmieci o ile nie pracuje w mieszkaniach o powierzchni powyżej 70 - 80 m2. Wówczas zdarza się, że nie starcza mu akumulatora żeby każde pomieszczenie dokładnie posprzątać przy jednokrotnym uruchomieniu. Ważne jest więc zaprogramowanie robota, tak żeby uruchamiał się codziennie.

iRobot Roomba 876

Robot radzi sobie kablami pozostawionymi na podłodze, które dzięki specjalnej osłonie nie wplątują się w mechanizm czyszczący. Duże kółka ze specjalną gumową powierzchnią dobrze trzymają się podłoża i pozwalają na wjechanie na nawet bardzo grube dywany czy też przejechanie przez niewielkie progi.

iRobot Roomba 876 zaczyna pracę zataczając coraz większe okręgi a potem jeżdżąc wzdłuż ścian i przeszkód. Dokładne wysprzątanie miejsc przy ścianach to dla niego żaden problem. Nie spada też ze schodów i ma w pełni spolszczony interfejs programowy. W zestawie z robotem jest wirtualna ściana, którą można odgrodzić przestrzeń, którą Roomba ma nie sprzątać.