iRobot Roomba 876

iRobot Roomba 876 można określić jako tańszą wersję Roomby 980. Oba roboty jak odwrócimy do góry nogami i położymy obok siebie, to trudno będzie dostrzec jakieś różnice.

W skrócie:

iRobot Roomba 876 idelanie nadaje się do odkurzania mieszkań o powierzchni do 60 -70 m2, w których nie ma dywanów.

Zalety:

  • Mechanizm sprzątający odporny na zapychanie włosami i sierścią
  • Jakość wykonania
  • Czujnik zabrudzeń

Wady:

  • Nie sprawdza się w dużych mieszkaniach
  • Nie objeżdża systematycznie całej powierzchni mieszkania
  • Brak opcji dokończenia sprzątania po rozładowaniu akumulatora

Roomba 876 nie ma jednak czujnika wykrywania dywanów, pozbawiona jest też kamery do mapowania pomieszczeń i nie jeździ systematycznie.

Porusza się w losowo wybranych kierunkach dotąd dopóki nie rozładuje się akumulato. Mechanizm sprzątający Aeroforce świetnie radzi sobie na gładkich podłogach, a czujnik wykrywania zabrudzeń działa bezbłędnie. Dzięki niemu robot wykazuje się bardzo dużą skutecznością, w sprzątaniu różnych śmieci o ile nie pracuje w mieszkaniach o powierzchni powyżej 70 - 80 m2. Wówczas zdarza się, że nie starcza mu akumulatora żeby każde pomieszczenie dokładnie posprzątać przy jednokrotnym uruchomieniu. Ważne jest więc zaprogramowanie robota, tak żeby uruchamiał się codziennie.

Zobacz również:

iRobot Roomba 876

Robot radzi sobie kablami pozostawionymi na podłodze, które dzięki specjalnej osłonie nie wplątują się w mechanizm czyszczący. Duże kółka ze specjalną gumową powierzchnią dobrze trzymają się podłoża i pozwalają na wjechanie na nawet bardzo grube dywany czy też przejechanie przez niewielkie progi.

iRobot Roomba 876 zaczyna pracę zataczając coraz większe okręgi a potem jeżdżąc wzdłuż ścian i przeszkód. Dokładne wysprzątanie miejsc przy ścianach to dla niego żaden problem. Nie spada też ze schodów i ma w pełni spolszczony interfejs programowy. W zestawie z robotem jest wirtualna ściana, którą można odgrodzić przestrzeń, którą Roomba ma nie sprzątać.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: