iRobot Roomba 966

Najlepszy robot odkurzający, z którym mieliśmy doczynienia. Wprawdzie pod względem wydajności moglibyśmy wskazać lepsze urządzenia na rynku, jednak lista udogodnień w zakresie eksploatacji czyni z niego najbardziej praktyczne i przystępne rozwiązanie. Co ciekawe, zaawansowana konstrukcja nie jest topowym modelem w ofercie producenta.

W skrócie:

Urządzenie docenią w szczególności osoby posiadające mieszkania o dużym metrażu.

Zalety:

  • Przyjazna mobilna aplikacja
  • Głosowe komunikaty po polsku

Wady:

  • Agresywne pokonywanie przeszkód
  • Nie dostanie się wszędzie

Atutem robota jest przyjazna aplikacja na urządzenia mobilne, pozwalająca na zdalne sterowanie jego pracą, tworzenie złożonych harmonogramów aktywności czy przeglądanie statystyk dotyczących zdarzeń występujących podczas odkurzania. Roomba 966 może poszczycić się również komunikatami głosowymi przekazywanymi w języku polskim.

Robot świetnie radzi sobie z odkurzaniem zarówno podług twardych, jak i dywanów, a silikonowe wałki są łatwiejsze w oczyszczaniu niż klasyczna szczotka. Wadą urządzenia jest dość agresywny sposób pokonywania przeszkód. Może zdarzyć się, że Roomba staranuje delikatne przedmioty napotkane na swojej drodze czy wyszarpie z gniazdka kable, które utrudniają jej dostęp do nieodkurzonych przestrzeni.

Zobacz również:

  • Roborock oferuje świetną ofertę na roboty próżniowe i odkurzacze w niskich cenach!
  • Jaki robot sprzątający do 1500 zł? Wybraliśmy atrakcyjne modele, którymi warto się zainteresować

Z uwagi na gabaryty robot nie dostanie się również w niektóre zakamarki mieszkania. System mapowania sprawuje się rewelacyjnie, dzięki czemu robot dotrze w każde miejsce dostosowane do jego rozmiarów. Robot po każdym ładowaniu może automatycznie wracać do miejsca, w którym ostatnio sprzątał, optymalizując tym samym rezultaty swojej pracy.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: