iRobot Roomba 980

Nazwa iRobot stała się niejako synonimem robota odkurzającego i nie bez powodu. iRobot to obecnie największy producent robotów odkurzających. Co jakiś czas oferuje coś nowego, innowacyjnego, jak np. mechanizm AeroForce czy zaawansowany czujnik wykrywania dywanów, które znajdziecie w Roombie 980.

W skrócie:

iRobot Roomba 980 to najbardziej zaawansowany robot odkurzający. Jeździ systematycznie i skanuje pokoje za pomocą kamery.

Zalety:

  • Jeździ systematycznie
  • Czujnik wykrywania zabrudzeń
  • Moduł Wi-Fi
  • Mechanizm nie ma tendencji do zapychania się sierścią

Wady:

  • Zbyt wysoka cena

Nie da się też przejść obojętnie obok obecnych trendów, dlatego ten robot ma też moduł Wi-Fi i komunikuje się ze smartfonami. Mylą się jednak ci, którzy oglądając film promujący Roombe 980 myślą, że robot będzie na ekranie smartfona rysował plan mieszkania. Nic z tego. Aplikacja pozwala na ustalenie harmonogramu pracy robota, można też wybrać tryb sprzątania. Osoby mniej doświadczone maja do dyspozycja szereg podpowiedzi i filmów, które pokazują jak korzystać z robota i czyścić go. Mamy też możliwość szybkiego połączenia z infolinią. Za pomocą aplikacji można też uruchomić robota zdalnie, np. będąc w pracy.

Duże zmiany zaszły natomiast w sposobie poruszania się urządzenia.

Roomba 980 to pierwszy robot iRobota, który jeździ systematycznie. Ma też pojemny akumulator litowo – jonowy, funkcję dokończenia sprzątania. Jakość wykonania stoi na bardzo wysokim poziomie. Robot ma też rozbudowane algorytmy i czujnik wykrywania zabrudzeń o wysokiej skuteczności. To jeden z najbardziej innowacyjnych robotów i jednocześnie jest jednym z najefektywniejszych. Sprawdzi się w każdym mieszkaniu, nawet tych największych.

Zobacz również:

System sprzątający AeroForce jest prosty w obsłudze i skuteczny. Dokładnie odkurzy panele, deski, parkiet, wykładziny. Dobrze sprząta dywany, choć tutaj szczotka z włosiem jest wg nas jednak skuteczniejsza. Odczują to jednak tylko posiadacze długowłosych zwierząt. Natomiast tę niedogodność z nawiązką rekompensuje to, że mechanizm czyszczący nie ma tendencji do zapychania się sierścią. Szczotki z włosiem mają tendencję do nawijania sierści i trzeba je co jakiś czas czyścić. W iRobocie Roomba 980 ten problem nie występuje.

Czujnik zabrudzenia sprawia, że robot nie przejdzie po śmieciach umieszczonych na podłodze, ale zatrzyma się żeby je dokładnie posprzątać. To bardzo skuteczne rozwiązanie.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: