iRobot Roomba 980

W skrócie:

iRobot Roomba 980 to najbardziej zaawansowany robot odkurzający. Jeździ systematycznie i skanuje pokoje za pomocą kamery.

Zalety:

  • Jeździ systematycznie
  • Czujnik wykrywania zabrudzeń
  • Moduł Wi-Fi
  • Mechanizm nie ma tendencji do zapychania się sierścią

Wady:

  • Zbyt wysoka cena

Nazwa iRobot stała się niejako synonimem robota odkurzającego i nie bez powodu. iRobot to obecnie największy producent robotów odkurzających. Co jakiś czas oferuje coś nowego, innowacyjnego, jak np. mechanizm AeroForce czy zaawansowany czujnik wykrywania dywanów, które znajdziecie w Roombie 980.

Nie da się też przejść obojętnie obok obecnych trendów, dlatego ten robot ma też moduł Wi-Fi i komunikuje się ze smartfonami. Mylą się jednak ci, którzy oglądając film promujący Roombe 980 myślą, że robot będzie na ekranie smartfona rysował plan mieszkania. Nic z tego. Aplikacja pozwala na ustalenie harmonogramu pracy robota, można też wybrać tryb sprzątania. Osoby mniej doświadczone maja do dyspozycja szereg podpowiedzi i filmów, które pokazują jak korzystać z robota i czyścić go. Mamy też możliwość szybkiego połączenia z infolinią. Za pomocą aplikacji można też uruchomić robota zdalnie, np. będąc w pracy.

Duże zmiany zaszły natomiast w sposobie poruszania się urządzenia.

Roomba 980 to pierwszy robot iRobota, który jeździ systematycznie. Ma też pojemny akumulator litowo – jonowy, funkcję dokończenia sprzątania. Jakość wykonania stoi na bardzo wysokim poziomie. Robot ma też rozbudowane algorytmy i czujnik wykrywania zabrudzeń o wysokiej skuteczności. To jeden z najbardziej innowacyjnych robotów i jednocześnie jest jednym z najefektywniejszych. Sprawdzi się w każdym mieszkaniu, nawet tych największych.

Zobacz również:

System sprzątający AeroForce jest prosty w obsłudze i skuteczny. Dokładnie odkurzy panele, deski, parkiet, wykładziny. Dobrze sprząta dywany, choć tutaj szczotka z włosiem jest wg nas jednak skuteczniejsza. Odczują to jednak tylko posiadacze długowłosych zwierząt. Natomiast tę niedogodność z nawiązką rekompensuje to, że mechanizm czyszczący nie ma tendencji do zapychania się sierścią. Szczotki z włosiem mają tendencję do nawijania sierści i trzeba je co jakiś czas czyścić. W iRobocie Roomba 980 ten problem nie występuje.

Czujnik zabrudzenia sprawia, że robot nie przejdzie po śmieciach umieszczonych na podłodze, ale zatrzyma się żeby je dokładnie posprzątać. To bardzo skuteczne rozwiązanie.